Vesmírné plány Ruska: stanice okolo Měsíce a raketa na Mars

Rusko chce v roce 2028 zahájit budování orbitální stanice na oběžné dráze kolem Měsíce a v roce 2040 vyrobit supertěžkou raketu k cestě na Mars. Dlouhodobé cíle ruské kosmonautiky, zatížené v poslední době řadou nezdarů, obsahuje zpráva expertů, kterou projednává ruská vláda.

Poté musel Cygnus dát přednost vesmírné lodi Sojuz s lidskou posádkou
12.12.2014 8:53   |  

Kolem Měsíce má za 14 let obíhat menší ruská orbitální stanice, která bude sloužit jako obslužná základna pro lunární výsadky ruských kosmonautů. Prvním krokem bude vybudování energetické části stanice v roce 2028, v následujících letech se připojí spojovací modul a obytná část. Stavba orbitální stanice má být hotova v roce 2031, sloužit má deset let.

V roce 2035 chtějí ruští konstruktéři uvést do provozu nákladní kosmické lodě vícenásobného použití vybavené novými elektroreaktivními motory. Tyto aparáty mají dopravovat náklady na Měsíc.

Mezitím mají ruští experti pracovat na vývoji nové velké rakety, která bude v roce 2040 schopna dopravovat náklad a posádky na Mars. Supertěžká raketa má mít nosnost až 200 tun, do roku 2028 má v ruských konstrukčních kancelářích vzniknout lehčí verze rakety s nosností 85 tun.


Čtěte také:

Rusové vyvíjí novou vesmírnou loď. V roce 2028 s ní chtějí na Měsíc

Úspěch. Modul Orion se bezpečně vrátil na Zemi

Japonci vyslali do vesmíru sondu Hajabusa-2. Bude sbírat vzorky asteroidu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web