Ultimátní stroj na empatii: OSN přijímá díky virtuální realitě více darů | E15.cz

Ultimátní stroj na empatii: OSN přijímá díky virtuální realitě více darů

Ultimátní stroj na empatii: OSN přijímá díky virtuální realitě více darů
22. září 2016 • 13:28
Organizace spojených národů (OSN) začala už minulý rok při svých fundraisingových aktivitách používat používat nový nástroj: virtuální realitu. Společně se studiem Vrse tehdy vydala VR film jménem Clouds Over Sidra o malém syrském uprchlíkovi. Vyzkoušela si tak, že virtuální realita dokáže diváky daleko více spojit se sledovaným tématem, a to natolik, že technologii nazvala „ultimátním strojem na empatii“.

Nyní se toho OSN rozhodla začít plně využívat, upozornil web The Verge. Film Clouds Over Sidra totiž vybral neuvěřitelné množství peněz – 3,8 miliardy dolarů, což je o sedmdesát procent více než předpovídali už tak dost optimisticky naladění analytici. Následný průzkum navíc zjistil, že po zhlédnutí filmu přispěl peníze každý šestý člověk, tedy dvojnásobek běžného počtu.

Nový svět s brýlemi: hry, muzea, videa i vesmír

Výsledkem celého pokusu bylo zjištění, že humanitární videa zhlédnutá prostřednictvím virtuální reality diváky extrémně dojímají. OSN se proto začala a tématu více věnovat.

Podívejte se na film Clouds Over Sidra

Na filmovém festivalu v Torontu minulý měsíc představila aplikaci určenou speciálně pro VR filmy, jejímž účelem je přesvědčit lidi přispět na syrské uprchlíky. Aplikace se jmenuje UNVR, je dostupná na Android, iOS a Gear VR a lidé v ní momentálně najdou čtyři filmy doplněné o odkaz „přispět“. Další tři snímky vyjdou do konce roku a mnohem jich chystají příští rok.

Zda se virtuální realita etabluje jako vlastní uznávané médium v OSN nikdo neřeší. Důležité je, že tato technologie dokáže u lidí vyvolat soucit a více jim přiblížit problémové oblasti světa. Všichni regionální úředníci OSN proto dostanou levné 360 stupňové kamery a budou obsah natáčet sami, aby ho bylo co nejvíce.

 

businessinfo.cz

  • V digitálním věku skladují firmy většinu dokumentů stále na papíře. A dělá jim to potíže
  • Pro oznamovatele korupce nejsou potřeba nová pravidla, tvrdí podnikatelé
  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením