Tlačítko start se vrací. Microsoft představil Windows 8.1 | E15.cz

Tlačítko start se vrací. Microsoft představil Windows 8.1

Tlačítko start se vrací. Microsoft představil Windows 8.1
Nové Windows
• 
ZDROJ: YouTube, Windows
26. června 2013 • 22:47
Americký softwarový obr Microsoft zpřístupnil předběžnou verzi operačního systému Windows 8.1. Vyřešit má některé nedostatky, na které si stěžovali uživatelé současné verze systému Windows 8. Předběžná verze novějších Windows je k dispozici k bezplatnému stažení z internetu.

Microsoft již dříve uvedl, že v aktualizaci Windows 8.1 vrátí do svého operačního systému tlačítko „start“, na jehož odstranění si řada uživatelů stěžuje.

„Usnadněme spouštění aplikací způsobem, na který jsme zvyklí,“ řekl dnes na konferenci v San Francisku generální ředitel Steve Ballmer. Aktualizace zahrnuje i řadu dalších vylepšení.

Předběžná verze Windows 8.1 přichází osm měsíců poté, co se začaly prodávat stolní počítače, notebooky a tablety se systémem Windows 8. Předběžná verze je určena zejména pro partnery Microsoftu a vývojáře, stáhnout si ji ale může kdokoliv. Verze určená pro širší veřejnost by se měla objevit ve druhé polovině roku, konkrétní termín však Microsoft zatím nezveřejnil.

Windows 8 jsou odpovědí Microsoftu na měnící se návyky uživatelů a rostoucí popularitu tabletů. Systém klade důraz na ovládání pomocí dotekových obrazovek na úkor klávesnice a myši. Microsoft zatím prodal přes 100 milionů licencí na Windows 8.

Jedním z cílů operačního systému Windows 8 bylo posílit konkurenceschopnost Microsoftu právě na rychle rostoucím trhu s tablety. V letošním prvním čtvrtletí však tvořily tablety se systémem Windows pouze necelá čtyři procenta trhu. Tomu dominují přístroje se systémem Android a tablety iPad od Applu.

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!