Stav bodového konta lze zjistit i přes datovou schránku

Ministerstvo vnitra a ministerstvo dopravy spustily novou službu, která umožňuje řidičům zjistit aktuální stav svého bodového hodnocení elektronicky a bezplatně – pokud mají datovou schránku.

Silniční kontrola
6.9.2015 6:37   |  

Výpis získáte vyplněním formuláře na Portálu veřejné správy v sekci CzechPOINT@home. K ověření identity bude zapotřebí vyplnit přihlašovací údaje do datové schránky. Právě do ní bude následně výpis odeslán, a to formou přílohy.

Výpis z Centrálního registru řidičů obsahuje informace o počtu „nasbíraných“ bodů, stejně jako o těch už odečtených. Dosud bylo možné získat výpis pouze v papírové podobě na kontaktních místech Czech Point.

Takto vypadá elektronický výpis, který dorazí do vaší datové schránky jako příloha

Bodový systém platí v Česku od 1. července 2006. K poslednímu březnu 2015 (novější data zatím k dispozici nejsou) evidovaly úřady 548 713 řidičů, kteří se dopustili bodovaného přestupku.

Zdaleka nejvyšší počet přestupků připadá na překročení rychlosti o méně než 20 km/h (31,08 procenta všech zjištěných bodovaných přestupků), následovaný nepoužitím bezpečnostního pásu (21,2 procenta) a s velkým odstupem držení telefonu v ruce za jízdy (11,22 procenta).


Čtěte také:

Úřady nekomunikují přes datové schránky. Sankce jim ale nehrozí

Znáte bodový systém a víte, jak si body odmazat?

Budou datové schránky povinné pro všechny? Vnitro má zpracovat studii

Autor: Jiří Červenka, AutoRevue

Komentáře

Čtěte také

Česko bude prvním státem EU, kde si doněčtí separatisté otevřou zastoupení

Česko bude prvním státem EU, kde si doněčtí separatisté otevřou zastoupení aktualizováno

Samostatnost dvou separatistických republik na východě Ukrajiny žádný stát neuznává, přesto bude mít jedna z nich svůj zastupitelský úřad v Evropské unii. Spolek napojený na… více

Mobilní web