Samsung dohání Apple. Představil platební službu Samsung Pay

Video Do světa mobilních plateb vstupuje další velký hráč. Svou službu Samsung Pay představil také jihokorejský obr Samsung. Systém bude k dispozici na nových smartphonech Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Slibuje prý větší možnosti placení než konkurence.

 Samsung S5 (ilustrační foto)
2.3.2015 13:48   |  

Nový platební systém by měl využívat nejen technologii NFC (Near Field Communication), ale MST (Magnetic Secure Transmission). Samsung Pay tak bude možné využívat v obchodech bez ohledu, zda platební terminály podporují NFC nebo standardní magstripe. Technologii MST využívá Samsung díky nedávné akvizici mladé firmy LoopPay.

Samsung na řešení služby spolupracuje s poskytovateli platebních karet Visa a MasterCard. Samsung Pay by tak mohl být akceptovaný na více než 30 milionech prodejních míst po celém světě.

K Samsung Pay bude podle tvůrců stačit jednoduchá aplikace. V ní se vybere požadovaná platební karta. Identitu uživatel prokáže snímačem otisků prstů. Platba proběhne přiložením zařízení k terminálu v místě prodeje.


Čtěte také: Galaxy S6 a S6 Edge: budoucnost Samsungu začíná


Nové smartphony Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, které budou novou technologii podporovat, by se měly na trhu objevit 10. dubna. Samsung však tvrdí, že samotná služba bude zprovozněna až v druhé polovině letošního roku. Nejprve se objeví v USA a Koreji, později se rozšíří na další trhy včetně Evropy.


Čtěte také:

Samsung vytáhl do boje s Apple Pay. Koupil firmu LoopPay

Apple Pay: za první tři dny zaregistrováno milion platebních karet

EBay oddělí PayPal do samostatné firmy, pošle jej na burzu

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web