Příchod konzole Xbox One provázelo nadšení a rozsáhlé oslavy

Davové šílenství a obří fronty, tak vypadala premiéra nové herní konzole. Vstup nové generace konzole Xbox americké společnosti Microsoft na trh navíc provázely oslavy a průvody v různých částech světa. Konzole s názvem Xbox One je již dostupná ve Spojených státech a dalších 12 zemích.

Premiéru herní konzole Xbox One provázel v New Yorku průvod římských legionářů
22.11.2013 23:19   |  

V New Yorku například v rámci oslav pochodovali římští legionáři odkazující na jeden z herních titulů vytvořených exkluzivně pro Xbox One. Slavilo se také v řadě dalších měst, například v Londýně a Berlíně. Před obchody se tvořily dlouhé fronty zájemců o koupi nové konzole.

Xbox One soupeří o zákazníky s konzolí PlayStation 4, kterou před týdnem uvedl na trh v Severní Americe japonský konkurent Sony. Ten již oznámil, že během prvních 24 hodin prodal milion konzolí PlayStation 4.

Zábavní centrum hudby, her, aplikací a televize

Microsoft stanovil cenu Xbox One ve Spojených státech na 499 dolarů (zhruba 10 tisíc korun). Xbox One je tak o sto dolarů dražší než konkurenční PlayStation 4. Obě zařízení nabízejí vyšší výkon a lepší grafiku než jejich předchůdci. Analytik Brian Crecente ze společnosti Polygon podle serveru BBC upozorňuje, že PlayStation 4 se soustředí především na samotné hry, zatímco Xbox One chce být zábavním centrem umožňujícím snadné přepínání mezi hrami, televizními pořady, hudbou a aplikacemi.

„Pokud nás historie něčemu naučila, tak tomu, že ti nejzkušenější hráči dávají obecně přednost Sony,“ řekl analytik Brian Blau z výzkumné společnosti Gartner. „Právě teď ale nevidím nic, co by umožnilo říct, že má jedna konzole oproti té druhé nějakou výhodu,“ dodal.


Také čtěte:

Sony zažila rekordní start prodeje konzole PlayStation

Tržby za konzolové hry letos poprvé převýší tržby za PC hry

Technologickým možnostem navzdory: deskové hry vydělávají stále více


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Koloseum prošlo renovací za miliony eur, zaplatil ji soukromník

Koloseum prošlo renovací za miliony eur, zaplatil ji soukromník Fotogalerie

Slavné italské Koloseum je po rozsáhlých úpravách mnohem impozantnější, než tomu bylo dříve. Při opravách za miliony eur byla odstraněna patina a vyčištěna špína ze známé… více

Komerční prezentace
Mobilní web