Podívejte se: Virgin Galactic má náhradu za ztroskotaný raketoplán

Fotogalerie Druhý raketoplán SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic britského miliardáře Richarda Bransona byl v pátek poprvé veřejně představen v Kalifornii. První vesmírné plavidlo SpaceShipTwo se v říjnu 2014 zřítilo při testovacím letu v kalifornské poušti.

Raketoplán VSS Unity Dalších 6 fotografií v galerii
20.2.2016 10:27   |  

Slavnostní představení lodě se uskutečnilo na kosmodromu v Mohavské poušti v Kalifornii, který zde firma Virgin Galactic vybudovala. Raketoplán pokřtila Bransonova roční vnučka láhví mléka.

Společnost po nehodě v roce 2014, při které zahynul jeden z pilotů, oznámila, že bude v kosmickém vývoji a letech do vesmíru pokračovat. Vyšetřování amerických úřadů ukázalo, že za pádem stojí předčasné spuštění funkce pro sestupný manévr.

Virgin Galactic plánuje, že s lodí SpaceShipTwo, která je téměř stejná jako raketoplán ztracený 31. října 2014, bude pořádat turistické lety do vesmíru. Plavidlo pro dva piloty a šest pasažérů bude do výšky zhruba 15 kilometrů vznášet letoun WhiteKnightTwo. Po odpoutání SpaceShipTwo zažehne raketové motory a vstoupí do kosmického prostoru.

O tento turistický let, který vyjde na 250 tisíc dolarů na osobu, projevilo zájem již téměř 700 lidí. Nejprve ale raketoplán čeká série testovacích letů.

Představení raketoplánu VSS Unity


Čtěte také:

Musk a Branson chtějí poskytovat internet z vlastní družic

Nová vesmírná loď vyletí už příští rok, slibuje po nehodě Branson

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web