Po Amazonu zkusila drony i mexická drogová mafie

Video Co mají společného Amazon, České Radiokomunikace a mexická drogový kartel? Všichni zkouší do svého byznysu zapojit drony. Jak to víme? Protože let mafiánského stroje neskončil úplně slavně. Na druhou stranu to ani zdaleka nebyl první pokus, pašeráci zkoušejí drony už od roku 2012.

 Dron od Amazonu
24.1.2015 9:06   |  

Mexikáni k tomu pochopitelně nevydali tiskovou zprávu, a tak se na inovaci přišlo, až když jejich hexakoptéra havarovala asi míli od hranice mezi USA a Mexikem (v Tijuaně na spojnici do San Diega). Nesla téměř tři kilogramy čistého pervitinu/metamfetaminu.

Tamní policie uvedla (kupodivu na Facebooku), že náklad byl pro letoun až příliš těžký, proto se droga nedostala ke svým americkým konzumentům.


„Drogový drone“ DJI Spreading Wings s900 (foto: Secretaría de Seguridad Pública Tijuana).


Americká protidrogová policie DEA uvedla, že se rozhodně nejednalo o první pokus. V roce 2014 zaznamenala až 150 podobných pokusů a první se objevily už v roce 2012.

Který drone je pro mexický drogový kartel tím vyvoleným? Jedná se o model DJI Spreading Wings s900. Níže najdete jeho představení přímo od výrobce. Bude DJI dnešní zprávu brát jako poctu nebo veřejnou katastrofu?

Motherboard dává unikátní pohled na to, jaké způsoby pašování v minulosti zkoušel/používal kartel pro pašování drog do USA. Měl vlastní ponorku, pouští jezdil speciálními bugynami, „meth“ cpal do ultrapálivých papriček Jalapeños, vysoký hraniční plot překonával vrchem katapultem, nebo spodem vlastním tunelem.


Čtěte více o využití dronů:

Amazon to s drony myslí vážně. Zažádal o povolení u leteckého úřadu

České konsorcium vyvíjí novou generaci dronů. Pro hasiče i stavitele

Toskánským plavčíkům usnadní práci drony

Paramedik budoucnosti? Dron s defibrilátorem

Autor: Filip Kůžel/MobilMania.cz

Komentáře

Čtěte také

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Počet odhalených pojistných podvodů se od roku 2010 ztrojnásobil, loni přesahoval 15 a půl tisíce. Vyplývá to z informací poskytnutých projektem Česko v datech. Nedá se ovšem… více

Komerční prezentace
Mobilní web