Novinky z technologického veletrhu CES: LG ukázala rolovací displej

Společnost LG prezentovala na právě probíhajícím lasvegaském technologickém veletrhu CES 2016 displej technologie OLED, který lze opakovaně ohýbat. To nahrává tvorbě zařízení zcela nových konstrukcí. Technologie OLED má několik předností. Je energeticky nenáročná, nabízí perfektní kontrast a podání barev, má neomezené pozorovací úhly a dá se dělat v zahnutém provedení.

Rolovací displej LG
6.1.2016 8:18   |  

Ohýbací OLED displeje nejsou převratnou novinkou, různé prototypy vídáme na technologických výstavách už déle. Zpravidla ale měly horší rozlišení, špatné obrazové vlastnosti, omezený ohyb, nejasnou životnost a především to byly jen prototypy.
Nově předvedený displej jde dál. Osmnáctipalcový displej, který podle prvních ohlasů vypadá velice slušně, je možné zcela srolovat.

Samotný výrobce však nepřišel s produktem, který by dané vlastnosti displeje využíval. Spíše hodil návnadu, a kdo najde pro ohebný displej smysluplné využití, může s LG navázat spolupráci. Doladění finálního vzoru určeného pro konkrétní využití ještě chvíli potrvá a LG neuvádí, kdy reálně se může jeho nový displej objevit na trhu. Také se musí vychytat některé chyby jako výskyt mrtvých bodů. Už to ale není hudba budoucnosti.

Autor je redaktorem webu Živě.cz


Čtěte také:

Automobilka Faraday Future ukázala svůj elektromobil, má přes tisíc koní

Autor: David Polesný

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web