Nové písmo pro školy Comenia Script míří do AppStore

Písmo Comenia Script, které je od roku 2012 schválené jako alternativa ke klasickému způsobu psaní na základních školách, rozšířilo svou digitalizovanou verzi. Nově jsou v nabídce také aplikace pro uživatele tabletů iPad a telefonů iPhone.

ilustrační foto
26.6.2014 14:06   |  

Ukázková verze výukového programu Comenia Script - psaní s motýlem je bezplatně dostupná ke stažení v AppStore. Všech 97 znaků včetně sady obrázků Comenia Pictures je možné zakoupit za necelých padesát korun (1,79 eur).

Program vznikl ve spolupráci Radany Lencové, autorky písma, s vývojářským studiem J4W. Aplikace pro Apple doplní programy pro interaktivní školní tabule a tablety či mobily od společnosti Samsung, s níž má J4W do konce letošního roku podepsánu exkluzivitu.

Vývojáři chystají pro Comenia Script i nové aplikace. „Máme nějaké nápady od učitelů, které bychom rádi rozpracovali,“ řekl E15 Jakub Wagner z J4W s tím, že v příštím roce by měly být programy přístupné pro všechny chytré telefony pracující s operačním systémem Android.

S novým písmem, které je proti klasickému nespojité a má i jednodušší tvary, pracuje v Česku zhruba 200 škol. V končícím školním roce se do jeho testování zapojilo i šest základních škol na Slovensku.


Čtěte také:

Školství se postupně digitalizuje a význam tabletů roste

Microsoft chce posílit. Nabízí Windows pro telefony a tablety zdarma

Amazon začne do Česka posílat tablety Kindle Fire

Autor: Blahoslav Hruška

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web