Německé sdružení: Za dva roky nabídne internet 80 procent aut | E15.cz

Německé sdružení: Za dva roky nabídne internet 80 procent aut

Německé sdružení: Za dva roky nabídne internet 80 procent aut
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Siebert, Euro E15

ČTK

,

bru

Internetové připojení by se již brzy mělo stát běžnou součástí automobilů. Prezident německého sdružení automobilového průmyslu VDA Matthias Wissmann předpokládá, že do roku 2016 bude připojení k internetu nabízet 80 procent nových vozů.

Propojení aut s internetem považuje šéf VDA za „revoluci“ v automobilovém průmyslu. Výrobci automobilů do připojení vozů k internetu v příštích letech investují 16 až 18 miliard eur, odhaduje šéf VDA.

V současnosti podle Wissmanna disponuje připojením k internetu zhruba 20 procent nových automobilů. Vozy by spolu mohly prostřednictvím internetu komunikovat, což může přispět ke snížení počtu dopravních nehod a omezení kolon na silnicích. Kromě toho by mohly vozy komunikovat s centry po spolujízdu či dispečinky taxislužeb.

Wissmann rovněž předpověděl, že již v roce 2020 bude rozšířené „vysoce automatizované“ řízení automobilů, umožňující například jízdu bez řidiče v zácpě. Později počítá i s rozšířením plně automatických vozidel, která již delší dobu vyvíjí například internetová společnost Google.

Objem trhu s díly pro připojení aut k internetu a navázanými službami zvýší z nynějších 30 miliard eur za rok na 170 miliard eur v roce 2020, vyplývá z nedávné analýzy poradenské společnosti McKinsey.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!