Microsoft se vrací se svojí Wallet do boje s Apple a Samsung Pay

Technologický gigant Microsoft (MS) vrátí do svého systému Windows Wallet, elektronickou peněženku pro platby mobilním telefonem, která by měla umět uložit nejen údaje o platebních kartách, ale také jiných kuponech a dalších, například členských kartách. Záměry nedávno v rozhovoru s webem The Verge prozradil korporátní viceprezident Joe Belfiore. MS se tímto vrací po bok konkurenčních platebních systémů od Apple a Samsungu.

 Windows Phone Wallet
26.10.2015 10:56   |  

„Windows budou obsahovat peněženku. Měli jsme ji v telefonech už dříve a nyní pracujeme na možnostech dalšího rozšíření tohoto konceptu,“ uvedl Belfiore. Podle něj se firma například zabývá tím, jak zvýšit bezpečnost plateb. Jednou z možností by prý mohlo být propojení zabezpečení s novým systémem identifikace uživatele podle tváře či jeho duhovky Windows Hello.

K systému Hello je ale zapotřebí speciální kamera a tak si lze představit, že tyto platby budou fungovat z pohodlí domova, kdy uživatel nakupuje například na webu, pro autorizace plateb mobilem v obchodě však MS bude muset (konečně) spustit podporu NFC plateb.

O Windows a NFC se už mluvilo před dvěma roky, když vyšly mobilní osmičky. Aplikace Wallet v nich však nikdy nebyla řádně technicky zprovozněna pro jejich vypořádávání a sloužila jen jako úložiště pro informace o platební kartě zákazníka pro elektronické nákupy aplikace v obchodě Store od Microsoftu samotného.


Čtěte také:

Apple Pay míří do Evropy přes Velkou Británii. Česko může být další

Samsung dohání Apple. Představil platební službu Samsung Pay

Apple Pay za první tři dny zaregistrovalo milion platebních karet

 Marek Schwarzmann Autor: Marek Schwarzmann redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web