Microsoft kontruje. Za den prodal přes milion nových Xboxů, víc než Sony

aktualizováno Průvod římských legionářů a další propagační akce odstartovaly prodej nových Xboxů firmy Microsoft. Po netrpělivém čekání ve frontách, vzali hráči obchody útokem.

Unavený majitel nové konzoly Xbox musel na svou hračku vystát dlouhou frontu.
23.11.2013 17:46   |  

Americký softwarový gigant Microsoft prodal přes milion kusů nové herní konzole Xbox One během necelých 24 hodin od jejího uvedení na trh.

Nová generace konzole Xbox se začala o půlnoci ze čtvrtka na pátek prodávat ve 13 zemích. Přístroj soupeří o zákazníky s konzolí PlayStation 4, kterou před týdnem uvedl na trhy ve Spojených státech a Kanadě japonský konkurent Sony. Ten minulý víkend oznámil, že během prvních 24 hodin prodal milion konzolí PlayStation 4.

Microsoft stanovil cenu Xbox One ve Spojených státech na 499 dolarů (zhruba 10 tisíc korun). Xbox One je tak o sto dolarů dražší než konkurenční PlayStation 4. Obě zařízení nabízejí vyšší výkon a lepší grafiku než jejich předchůdci.

Analytik Brian Crecente ze společnosti Polygon podle serveru BBC upozorňuje, že PlayStation 4 se soustředí především na samotné hry, zatímco Xbox One chce být zábavním centrem umožňujícím snadné přepínání mezi hrami, televizními pořady, hudbou a aplikacemi.


Také čtěte:

Příchod konzole Xbox One provázelo nadšení

Sony zažila rekordní start prodeje konzole Playstation

Tržby za konzolové hry letos poprvé převýší tržby za PC hry


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Nord Stream II připraví Slováky o miliardy z tranzitních poplatků

Nord Stream II připraví Slováky o miliardy z tranzitních poplatků

Slovensko vyčíslilo, že přijde o 700 milionů eur ročně (téměř 19 miliard korun) z poplatků za tranzit ruského plynu, pokud namísto přes Ukrajinu budou Němci a Rusové přepravovat… více

Komerční prezentace
Mobilní web