Microsoft kontruje. Za den prodal přes milion nových Xboxů, víc než Sony | E15.cz

Microsoft kontruje. Za den prodal přes milion nových Xboxů, víc než Sony

Microsoft kontruje. Za den prodal přes milion nových Xboxů, víc než Sony
23. listopadu 2013 • 11:33
Průvod římských legionářů a další propagační akce odstartovaly prodej nových Xboxů firmy Microsoft. Po netrpělivém čekání ve frontách, vzali hráči obchody útokem.

Americký softwarový gigant Microsoft prodal přes milion kusů nové herní konzole Xbox One během necelých 24 hodin od jejího uvedení na trh.

Nová generace konzole Xbox se začala o půlnoci ze čtvrtka na pátek prodávat ve 13 zemích. Přístroj soupeří o zákazníky s konzolí PlayStation 4, kterou před týdnem uvedl na trhy ve Spojených státech a Kanadě japonský konkurent Sony. Ten minulý víkend oznámil, že během prvních 24 hodin prodal milion konzolí PlayStation 4.

Microsoft stanovil cenu Xbox One ve Spojených státech na 499 dolarů (zhruba 10 tisíc korun). Xbox One je tak o sto dolarů dražší než konkurenční PlayStation 4. Obě zařízení nabízejí vyšší výkon a lepší grafiku než jejich předchůdci.

Analytik Brian Crecente ze společnosti Polygon podle serveru BBC upozorňuje, že PlayStation 4 se soustředí především na samotné hry, zatímco Xbox One chce být zábavním centrem umožňujícím snadné přepínání mezi hrami, televizními pořady, hudbou a aplikacemi.

Autor: ČTK, nos
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou