Inteligentní popelnice monitorují obyvatele Londýna

V zámoří sleduje lidi NSA, v Británii ke špehování s trochou nadsázky využívají odpadkové koše. Chytré popelnice vybavené technologií Renew ORB najdete v London City. Získávají podrobná data o lidech, kteří kolem košů projdou.

Centrum Londýna
10.8.2013 11:54   |  

Odpadkové koše v sobě mají Wi-Fi vysílač, který detekuje okolní mobilní telefony s aktivní bezdrátovou sítí a identifikuje je podle jejich MAC adresy, jak zjistil server Živě.cz. Centrála pak může sledovat, jak se lidé mezi odpadkovými koši pohybují a kam směřují.

Tím to ale samozřejmě nekončí, MAC adresa v sobě totiž skrývá podrobné informace o telefonu díky takzvanému Organizationally Unique Identifier. OUI je jedinečné 24bitové číslo, které rozdává organizace IEEE a tvoří první tři segmenty v MAC adrese.

Zdroj informací pro marketingová oddělení

Analytici z Renew si mohou stáhnout aktuální seznam QUI a pak jej jenom porovnat se získanými daty z popelnic. Tímto způsobem velmi jednoduše zjistí, jaké značky telefonů lidé v nejbohatší čtvrti Londýna používají. Získaná data pak mohou použít nebo prodat k marketingovým účelům. Získaná data mohou posloužit například prodejci mobilů, který podle toho uzpůsobí citylightovou reklamu. Tedy například zjistí, že ve vybrané ulici nemá smysl prezentovat produkty Applu, když se tu pohybují především majitelé Galaxy S4.


Čtěte také:

Veřejnost by měla vědět, co dělají tajné služby, tvrdí Obama

Snowden donutil šifrovaný e-mail k přerušení provozu

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web