HTC One se možná zpozdí, firma se potýká s problémy při výrobě | E15.cz

HTC One se možná zpozdí, firma se potýká s problémy při výrobě

HTC One se možná zpozdí, firma se potýká s problémy při výrobě
HTC One
• 
ZDROJ: Repro MobilMania.cz
12. března 2013 • 13:53
Tchajwanské HTC možná nestihne vyrobit dostatek kusů svého vlajkového smartphonu HTC One tak, aby zahájila globální distribuci podle plánu 15. března. Magazínu Focus Taiwan uvedly zdroje, které mají blízko k výrobě, že produkce se aktuálně pohybuje sotva na 20 % původního plánu. Problémem je zdržení výroby některých komponent pro nový ultrapixelový fotoaparát, který je jednou z hlavních inovací HTC One.

Konkrétně se jedná o kompaktní kamerový modul a tzv. Voice Coil Motor. To je pohyblivá součástka, která slouží k automatickému zaostřování. Důsledkem zdržení výroby bude podle výše zmíněných zdrojů firma v následujících měsících schopna dodat na trh jen kolem 800 tisíc až 1,2 milionu kusů HTC One.

Jak se vyrábí HTC One

I když HTC zatím datum uvedení novinky nijak nezměnilo, analytici se shodují, že 15. března se HTC One objeví jen na několika vybraných trzích a ostatní země se telefonu nedočkají dříve než v květnu. To by rozhodně nebyla dobrá zpráva pro HTC, které v minulém období ztratilo významný podíl na trhu, ani pro zákazníky čekající na novou vlajkovou loď. V ČR se nejdříve HTC One objeví v nabídce operátorů O2 a Vodafone.

Zdroj: MobilMania.cz

Autor: Jan Láska
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!