Google koupil startup Lift Labs, výrobce lžíce pro nemocné s třesem rukou

Video Technologický obr Google převzal výrobce supermoderní lžíce, která pomáhá jíst lidem trpícím onemocněními nervového systému jako Parkinsonova choroba. Google tak proniká dál do oblasti biotechnologií a zdravotní péče. Největší internetový vyhledávač na světě nesdělil, kolik za Lift Labs zaplatil.

Lžíce Lift Labs
11.9.2014 7:45   |  

Lift Labs se připojí k divizi Googlu, která se zaměřuje na projekty jako auta bez řidiče a bezpilotní letadla.

Držadlo speciální lžíce od Lift Labs je vybaveno senzorem, který rozpoznává třes ruky typický třeba pro pacienty s Parkinsonovou nemocí, a pomocí technologie se zařízení samo dokáže ustálit. Lžíce, která stojí 295 dolarů, bude prý dál v prodeji.

Google uvedl, že bude mimo jiné zkoumat, jak použít technologii Lift tak, aby se zlepšily znalosti a zvládání neurodegenerativních chorob. Parkinsonova choroba postihla matku spoluzakladatele Googlu Sergeye Brina.

Google už začátkem roku sdělil, že testuje kontaktní čočky pro diabetiky, které budou schopné sledovat hladinu cukru. Loni vytvořil společnost Calico, která vyvíjí technologie pro zvládání zdravotních problémů souvisejících se stárnutím.

Lžíce od Lift Labs v praxi


Čtěte také:

Google je stále při chuti, koupil tvůrce aplikace pro analýzu fotografií JetPac

Google se zabydluje v domácnostech, získal výrobce kamer

Google se zaměřuje na roboty, koupil už osmou firmu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Česko bude prvním státem EU, kde si doněčtí separatisté otevřou zastoupení

Česko bude prvním státem EU, kde si doněčtí separatisté otevřou zastoupení aktualizováno

Samostatnost dvou separatistických republik na východě Ukrajiny žádný stát neuznává, přesto bude mít jedna z nich svůj zastupitelský úřad v Evropské unii. Spolek napojený na… více

Mobilní web