DHL zavádí drony do ostrého provozu. Dřív než Amazon nebo Google | E15.cz

DHL zavádí drony do ostrého provozu. Dřív než Amazon nebo Google

DHL zavádí drony do ostrého provozu. Dřív než Amazon nebo Google
25. září 2014 • 16:09
Deutsche Post DHL začne pravidelně používat drony k dodávkám zákazníkům na německých ostrovech v Severním moři. Logistická společnost oznámila, že bezpilotní letouny zavede do provozu už tento týden.

Bezpilotní kvadroptéry by měly převážet léky z přístavního města Norddeich na malý ostrov Juist v Severním moři. Každý den tak drony absolvují celkem čtyřiadvacetikilometrovou cestu.

Dron, který unese až tříkilogramový balíček, by měl podle plánu přistát na ostrově na určeném místě. Zde kurýr DHL zaeviduje zásilky a rozveze obyvatelům. Podle informací DHL piloti dronů v Norddeichu zůstanou po celou dobu v kontaktu s německým řízením letového provozu.

DHL testovala komerční využití dronů v loňském roce v německém Bonnu. V souvislosti s chystaným doručováním v Severním moři DHL spolu s partnerskou společnosti Microdrones upravila drony tak, aby lépe odolaly povětrnostním podmínkám tamního kraje.

Zavedením kvadroptér do ostrého provozu DHL „poráží“ Amazon i Google. Obě internetové společnosti testují už nějaký čas vlastní drony, o jejich nasazení do běžného provozu ještě ale nerozhodly. Amazon své stroje zatím zkouší v Indii.

Autor: pav
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou