DHL zavádí drony do ostrého provozu. Dřív než Amazon nebo Google

Video Deutsche Post DHL začne pravidelně používat drony k dodávkám zákazníkům na německých ostrovech v Severním moři. Logistická společnost oznámila, že bezpilotní letouny zavede do provozu už tento týden.

 Dron od DHL
25.9.2014 16:09   |  

Bezpilotní kvadroptéry by měly převážet léky z přístavního města Norddeich na malý ostrov Juist v Severním moři. Každý den tak drony absolvují celkem čtyřiadvacetikilometrovou cestu.

Dron, který unese až tříkilogramový balíček, by měl podle plánu přistát na ostrově na určeném místě. Zde kurýr DHL zaeviduje zásilky a rozveze obyvatelům. Podle informací DHL piloti dronů v Norddeichu zůstanou po celou dobu v kontaktu s německým řízením letového provozu.

DHL testovala komerční využití dronů v loňském roce v německém Bonnu. V souvislosti s chystaným doručováním v Severním moři DHL spolu s partnerskou společnosti Microdrones upravila drony tak, aby lépe odolaly povětrnostním podmínkám tamního kraje.

Zavedením kvadroptér do ostrého provozu DHL „poráží“ Amazon i Google. Obě internetové společnosti testují už nějaký čas vlastní drony, o jejich nasazení do běžného provozu ještě ale nerozhodly. Amazon své stroje zatím zkouší v Indii.


Čtěte také:

Amazon už letos vypustí své drony. V Indii

Čeští UpVision dělají bezpilotní snímkování pomocí dronů

Přepravní drony zkouší i Alza. Čeští Robodrone zatím jen v kampani

Wing. Robotický letoun Googlu, který může přenášet zásilky

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí Fotogalerie

Kandidátů na nového lídra toryů je zhruba pět. Borisi Johnsonovi, který vedl kampaň za odchod Británie z EU, může při konečném rozhodování uškodit právě jeho nekompromisní kritika… více

Komerční prezentace
Mobilní web