Apple v Japonsku zažádal o registraci značky iWatch

Příchod chytrých náramkových hodinek od firmy Apple se zřejmě blíží. Zprávy o japonské registraci názvu podle agentury Reuters naznačují, že Apple pokračuje v plánech představit zařízení ve stylu náramkových hodinek.

  iWatch - ilustace
1.7.2013 17:16   |  

Americká elektronická společnost Apple podala v Japonsku žádost o registraci značky iWatch. Počítačová zařízení, která by se mohla nosit na těle, se považují za možnou oblast vysoce populárních produktů s tím, jak chytré telefony jako iPhone od Applu nebo série smartphonů Galaxy od konkurenčního výrobce Samsung Electronics ztrácejí schopnost ohromit zákazníky.

Apple údajně žádost o zapsání ochranné známky podal 3. června. Na webu japonského patentového úřadu se objevila o 24 dní později. Žádost by podle nejmenovaného činitele zahrnovala počítače, zařízení, která slouží ke vstupu a výstupu dat z počítače (například tiskárny), a náramkové hodinky. To, jak dlouho proces registrace potrvá, však podle něj není známo.

Apple si vydobyl renomé nejprve díky přehrávačům iPod a později díky mobilním telefonům iPhone. V poslední době se ale ocitl na křižovatce a jeho akcie výrazně klesaly. Investoři se bojí, že firma už nedokáže přicházet s tak zásadními novými produkty jako v době zesnulého zakladatele Steva Jobse. Kdyby se ale Apple etabloval na trhu s náramkovými hodinkami, mohl by si tím podle pozorovatelů vynahradit negativní dopad slabších tržeb z prodeje ostatních výrobků.

Spekulace o chystaném uvedení iWatch v poslední době vzrostly a šéf Applu Tim Cook před měsícem řekl, že zařízení, která by se mohla nosit na těle, jsou teď vhodná ke zkoumání.


O společnosti Apple čtěte více:

Apple představil nové systémy, software i počítače

Google se vrhl do souboje s Applem, vyvíjí hodinky a herní konzoli

Apple už není tak cool jako dříve, hodnotí záplavu novinek


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web