Yahoo pomohl prodej akcií Alibaby

Stárnoucí internetový gigant Yahoo překonal svými hospodářskými výsledky za třetí čtvrtletí očekávání analytiků. Notně tomu pomohl částečný odprodej podílu ve společnosti Alibaba při jejím vstupu na newyorskou burzu.

 Šéfka Yahoo Marissa Mayer
23.10.2014 6:37   |  

Yahoo uvedlo, že tržby firmy vzrostly mezi červencem a zářím o procento na 1,08 miliardy dolarů a zisk na akcii dosáhl 52 centů při průměrném očekávání analytiků na úrovni 30 centů. Šéfka Yahoo Marissa Meyerová řekla, že mobilní byznys firmě pomohl k dobrým výsledkům, ale nejvíce k nim přispěl prodej akcií Alibaby za 6,3 miliardy dolarů.

Meyerová, která firmu vede více než dva roky, se poslední dobou ocitá pod tlakem. Podle investorů již doba hájení vypršela a chtějí výsledky. Meyerová se od svého nástupu soustředila na přepracování produktů firmy, akvizici slibných firem a talentů, ale některým investorům již dochází trpělivost, protože ještě neviděli žádný finanční prospěch z těchto investic.

Vývoj akcií Yahoo


Yahoo navzdory růstu příjmů z inzerce na mobilních zařízeních ztrácí tržní podíl. Podle Meyerové letos firma na reklamě pro mobily a tablety utrží 1,2 miliardy dolarů. Na americkém reklamním trhu, který je spolu s Japonskem pro Yahoo nejvýznamnější, bude letos firma mít podíl jen 4,9 procenta. Loni to bylo 7,2 procenta. Podle společnosti eMarketer si na úkor Yahoo polepší jeho hlavní konkurent. Podíl Facebooku má letos vzrůst na 9,7 procenta z loňských 7,6 procenta. Podíl Googlu naopak mírně klesne na 38,3 procenta.


Čtěte také:

Yahoo chce zopakovat úspěch s Alibabou, má zájem o aplikaci Snapchat

Šéf Alibaby Jack Ma se stal nejbohatším Číňanem. Má 25 miliard dolarů

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finská vláda od příštího roku zavede zkušebně takzvaný všeobecný základní příjem. Vybraná skupina občanů bude od státu automaticky dostávat 560 eur (přes 15 tisíc korun) měsíčně.… více

Mobilní web