Twitter zvažuje až 10 tisíc znaků na jeden příspěvek

Americká internetová firma Twitter uvažuje o radikální změně. Do své sociální sítě zabuduje funkci, která umožní uživatelům posílat tzv. tweety dlouhé až 10 tisíc znaků. Podle svých stránek Twitter novinku zavede ke konci prvního čtvrtletí letošního roku.

Hlavní sídlo Twitteru na Market Street v San Francisku
5.1.2016 20:11   |  

Na Twitteru se už objevil nový hashtag “#beyond140“, kde firma zjišťuje reakce uživatelů. Řada z nich ovšem se záměrem nesouhlasí.

Plánovaná novinka je další změnou, kterou americká firma zavádí pod vedením svého spoluzakladatele Jacka Dorseyho. Od nástupu Dorseyho loni na podzim se na Twitteru objevily novinky jako ankety, tlačítko „koupit“ nebo ikonka „like“ ve tvaru srdce, která nahradila původní hvězdičku. Změny mají jediný cíl - nálakat nové uživatele. Jejich příliv totiž dlouhodobě zpomaluje. To je pro službu, která 10 let existence nebyla ani na chvíli v zisku, naprosto zásadní, a to kvůli přízni investorů.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy. V roce 2013 firma vstoupila na newyorskou akciovou burzu.


Čtěte také:

Twitter neroste podle očekávání, propustí přes tři stovky lidí

Twitter snížil ztrátu o 44 miliard, prudce zvýšil příjmy

Nespokojenost investorů? Šéf Twitteru skončil, nahradil ho zakladatel Dorsey

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

Vybraní testeři si mohou v Singapuru objednat zdarma jízdu autonomním vozem. Asijská metropole se tak stala prvním místem na světě, kde začalo jezdit se zákazníky "samořídící"… více

Mobilní web