Twitter chce vypadat jako Facebook | E15.cz

Twitter chce vypadat jako Facebook

Twitter chce vypadat jako Facebook
Twitter
• 
ZDROJ: Radek Pavlovič, E15
12. února 2014 • 14:32
Sociální síť Twitter testuje nový vzhled profilových stránek uživatelů, které se budou podobat vzhledu časových řad většího rivala Facebook. Firma se tak snaží zastavit zpomalování růstu, které jí postihlo v uplynulém roce.

Nový vzhled, který se zatím zobrazuje malému okruhu vybraných uživatelů, zahrnuje širokou fotografii na vrchním okraji stránky a menší profilový obrázek v levém horním rohu, což uspořádání velmi podobné Facebooku, píše server Mashable.com.

Také uspořádání jednotlivých příspěvků se dočká změny. Twitter upouští od přísně vertikálního uspořádání příspěvků a také umožní uživatelům zvýraznit vybrané zprávy. To také znamená odklon od dosavadního výhradně chronologického řazení příspěvků.

Sociální síť připravované změny běžně testuje na menším vzorku uživatelů. Experimenty obvykle zahrnují malou a náhodně vybranou skupinu lidí.

Twitter, který se svými 241 miliony uživatelů dosahuje asi pětiny velikosti Facebooku, na letošek slibuje velké změny. To by mělo přilákat nové uživatele a také přimět ty současné, aby Twitter využívali častěji.

V posledních měsících se Twitter potýká s nízkým zájmem o svou službu. Zatímco ve třetím čtvrtletí loňského roku rostl počet uživatelů o 39 procent, v posledním čtvrtletí tempo růstu zpomalilo na 30 procent. K tomu se přidal mírný pokles četnosti užívání sítě – ze 159 miliard prohlédnutí ve třetím kvartálu na 148 miliard na konci roku.

Autor: bru
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!