Telekomunikační trh v pohybu: 40 procent českého T-Mobilu je prý na prodej

Investiční skupina Mid Europa Partners údajně prodává podíl 39,2 procenta v mobilním operátorovi T-Mobile Czech Republic. Serveru Týden.cz transakci potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z finančních kruhů. Kupec není známý.

T-Mobile
27.8.2013 18:28   |  

Cena za téměř čtyřicet procent T-Mobile se má podle Týdne.cz pohybovat přes deset miliard korun. „Pokud se srovná hodnota T-Mobile s Telefónikou a vezme se do úvahy, že se prodává menšinový podíl a tržní podmínky na telekomunikačním trhu v České republice, tak by hodnota necelých 40 procent společnosti T-Mobile mohla být okolo patnácti miliard korun,“ odhadl analytik Cyrrusu Tomáš Menčík.

Podle něj by o podíl mohl mít zájem nejbohatší člověk planety Carlos Slim Helú, který chce získat nizozemskou KPN. Kromě mexického magnáta by se podle Menčíka mohly zajímat i asijské a čínské telekomunikační společnosti. Majoritní vlastník českého operátora, Deutsche Telekom, údajně nemá o dokoupení minority zájem.

V poslední době se několikrát objevily informace o možném prodeji 70 procent v Telefónice Czech Republic, kterou vlastní španělská Telefónica. Ta však spekulace nikdy nepotvrdila. Irskou pobočku, o které se také spekulovalo, ale už prodala čínské společnosti Hutchison Whampoa.

Českému T-Mobilu v letošním prvním pololetí klesly tržby o osm procent na 11,8 miliardy korun. Důvodem poklesu je skokové snížení cen mobilních služeb kvůli cenové válce mezi mobilními operátory. Pokles tržeb částečně kompenzoval nárůst počtu zákazníků. Počet klientů stoupl o pět procent na 5,67 milionu.


Čtěte také:

Na neomezené tarify přešla desetina majitelů mobilů

Telefónica je krok od převzetí německé E-Plus, zvýšila nabídku na 8,5 miliardy eur

Ceny mobilní volání v EU se výrazně liší, Česko je osmou nejdražší zemí

Autor: čtk, jih

Komentáře

Čtěte také

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce těžební společnosti OKD Lee Louda popřel platnost pohledávek celkem za 1,888 miliardy korun, které přihlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Šlo o takzvanou… více

Mobilní web