T-Mobile je zcela v rukou Deutsche Telekom. Německý obr zaplatil 22 miliard

aktualizováno Německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom odkoupila zbývající menšinový podíl v českém mobilním operátorovi T-Mobile. Agentuře Reuters to dnes řekl informovaný zdroj. Podíl 40 procent akcií v T-Mobile Czech Republic koupila německá společnost od fondu soukromého kapitálu Mid Europa Partners (MEP) podle zdroje za zhruba 800 milionů eur (22 miliard Kč).

T-Mobile
9.2.2014 19:07   |  

Podíl 40 procent akcií v T-Mobile Czech Republic koupila německá společnost od fondu soukromého kapitálu Mid Europa Partners (MEP) a dubajského fondu Al Ain za zhruba 800 milionů eur (22 miliard korun), uvedl zdroj. Potvrdil tak zprávu v německém periodiku Manager Magazin Online.

Přední německý telekomunikační operátor chce nabízet integrovanou strukturu mobilních a pevných sítí po celé Evropě. Loni v listopadu koupil za 546 milionů eur telekomunikační společnost GTS Central Europe, která na českém, maďarském, polském, rumunském a slovenském trhu poskytuje služby celkem 38 tisíc firemním zákazníkům.

T-Mobile Czech Republic byl od počátku součástí skupiny Deutsche Telekom a na českém trhu působí od roku 1996. Firma měla na konci loňského roku 5,83 milionu klientů a je podle počtu zákazníků největším tuzemským mobilním operátorem.


Čtěte také:

T-Mobile loni zvýšil počet zákazníků o 300 tisíc na 5,83 milionu

Telefónica a T-Mobile budou sdílet sítě. Jejich dohoda naštvala Vodafone

Autor: pav, čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web