T-Mobile je zcela v rukou Deutsche Telekom. Německý obr zaplatil 22 miliard

aktualizováno Německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom odkoupila zbývající menšinový podíl v českém mobilním operátorovi T-Mobile. Agentuře Reuters to dnes řekl informovaný zdroj. Podíl 40 procent akcií v T-Mobile Czech Republic koupila německá společnost od fondu soukromého kapitálu Mid Europa Partners (MEP) podle zdroje za zhruba 800 milionů eur (22 miliard Kč).

T-Mobile
9.2.2014 19:07   |  

Podíl 40 procent akcií v T-Mobile Czech Republic koupila německá společnost od fondu soukromého kapitálu Mid Europa Partners (MEP) a dubajského fondu Al Ain za zhruba 800 milionů eur (22 miliard korun), uvedl zdroj. Potvrdil tak zprávu v německém periodiku Manager Magazin Online.

Přední německý telekomunikační operátor chce nabízet integrovanou strukturu mobilních a pevných sítí po celé Evropě. Loni v listopadu koupil za 546 milionů eur telekomunikační společnost GTS Central Europe, která na českém, maďarském, polském, rumunském a slovenském trhu poskytuje služby celkem 38 tisíc firemním zákazníkům.

T-Mobile Czech Republic byl od počátku součástí skupiny Deutsche Telekom a na českém trhu působí od roku 1996. Firma měla na konci loňského roku 5,83 milionu klientů a je podle počtu zákazníků největším tuzemským mobilním operátorem.


Čtěte také:

T-Mobile loni zvýšil počet zákazníků o 300 tisíc na 5,83 milionu

Telefónica a T-Mobile budou sdílet sítě. Jejich dohoda naštvala Vodafone

Autor: pav, čtk

Komentáře

Čtěte také

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s… více

Mobilní web