Sony čtyřnásobně zvyšuje odhadovanou ztrátu. Kvůli mobilní divizi

Japonský výrobce elektroniky Sony prudce zvýšil odhadovanou ztrátu za tento finanční rok. Podle aktualizované prognózy v současném finančním roce očekává čistou ztrátu 230 miliard jenů, tedy 45,6 miliardy korun, což je více než čtyřnásobek toho, co firma odhadovala dosud. Hospodaření uškodil odpis v problémové divizi chytrých telefonů.

 Sony
17.9.2014 9:52   |  

Ještě před dvěma měsíci Sony odhadovala, že v současném finančním roce do konce března 2015 bude hospodařit se ztrátou 50 miliard jenů. Dnes tento odhad prudce zhoršila a uvedla, že akcionářům v současném fiskálním roce nevyplatí dividendu.

U provozních výsledků Sony nově očekává provozní ztrátu 40 miliard JPY namísto provozního zisku 140 miliard jenů, který předpokládala v červencové zprávě. Firma Sony dnes prognózu výsledků zhoršila pošesté za dva roky, kdy v jejím čele stanul Kazuo Hirai. Hirai při nástupu do funkce v roce 2012 slíbil, že vrátí do černých čísel divizi elektroniky, která se potýká s problémy.

Sony už v červenci prudce zhoršila odhad prodeje chytrých telefonů. Na klíčovém trhu ve Spojených státech jsou tato zařízení od Sony zatím dostupná jen prostřednictvím tamního čtvrtého největšího operátora T-Mobile US. V prodeji chytrých telefonů Xperia se firmě příliš nedaří ani v Číně, kde mají převahu domácí výrobci.


Čtěte více:

Šéfové Sony vracejí prémie kvůli ztrátě, přijdou o miliony dolarů

Sony dramaticky snížila odhad zisků kvůli nezájmu o fyzická média

Sony prodává ztrátovou divizi počítačů Vaio. Sází na tablety a telefony

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa se na Moravě může zase těžit. Cena se pohybuje u 50 dolarů za barel

Ropa se na Moravě může zase těžit. Cena se pohybuje u 50 dolarů za barel

Už od ledna cena ropy vytrvale roste. Včera po půlroce opět prolomila hranici padesáti dolarů za barel. Pro řadu těžařů je to hranice, při které mohou měnit své plány. Až dosud… více

Komerční prezentace
Mobilní web