Sony čtyřnásobně zvyšuje odhadovanou ztrátu. Kvůli mobilní divizi | E15.cz
Přejít do staré verze E15

Sony čtyřnásobně zvyšuje odhadovanou ztrátu. Kvůli mobilní divizi

Sony čtyřnásobně zvyšuje odhadovanou ztrátu. Kvůli mobilní divizi
17. září 2014 • 09:52
Japonský výrobce elektroniky Sony prudce zvýšil odhadovanou ztrátu za tento finanční rok. Podle aktualizované prognózy v současném finančním roce očekává čistou ztrátu 230 miliard jenů, tedy 45,6 miliardy korun, což je více než čtyřnásobek toho, co firma odhadovala dosud. Hospodaření uškodil odpis v problémové divizi chytrých telefonů.

Ještě před dvěma měsíci Sony odhadovala, že v současném finančním roce do konce března 2015 bude hospodařit se ztrátou 50 miliard jenů. Dnes tento odhad prudce zhoršila a uvedla, že akcionářům v současném fiskálním roce nevyplatí dividendu.

U provozních výsledků Sony nově očekává provozní ztrátu 40 miliard JPY namísto provozního zisku 140 miliard jenů, který předpokládala v červencové zprávě. Firma Sony dnes prognózu výsledků zhoršila pošesté za dva roky, kdy v jejím čele stanul Kazuo Hirai. Hirai při nástupu do funkce v roce 2012 slíbil, že vrátí do černých čísel divizi elektroniky, která se potýká s problémy.

Sony už v červenci prudce zhoršila odhad prodeje chytrých telefonů. Na klíčovém trhu ve Spojených státech jsou tato zařízení od Sony zatím dostupná jen prostřednictvím tamního čtvrtého největšího operátora T-Mobile US. V prodeji chytrých telefonů Xperia se firmě příliš nedaří ani v Číně, kde mají převahu domácí výrobci.

Sony dramaticky snížila odhad zisků kvůli nezájmu o fyzická média

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu, která pomáhá rozkládat plasty. Uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou
Přejít do staré verze E15