Siemens chce posílit vývoj softwaru, za firmu nabízí skoro miliardu dolarů

Největší evropská průmyslová skupina Siemens chce koupit americkou softwarovou společnost CD-adapco. Podle informací agentury Reuters za ni nabízí částku blížící se jedné miliardě dolarů.

Ukázka softwaru společnosti CD-adapco
26.1.2016 7:28   |  

Americká firma vyvíjí počítačové programy, které především slouží pro simulaci procesů uvnitř přístrojů. Akvizice tak bude vhodným doplňkem divize Siemensu, která se soustředí na software řízení životního cyklu strojů.

Reuters uvádí, že na tomto poli musí Siemens svádět stále tužší boje s konkurencí, která je schopna vyvíjet technologie rychleji díky menšímu podnikatelskému záběru. Siemens má 350 tisíc zaměstnanců, z nichž je jen pět procent softwarovými inženýry.

CD-adapco byla založena v roce 1980 a dosud ji kontrolují její zakladatelé. Firma má 900 zaměstnanců a roční tržby ve výši 200 milionů dolarů. V posledních pěti letech tržby rostly tempem 15 procent ročně.


Čtěte také:

Siemens zvýšil čtvrtletní zisk o téměř polovinu, zlepšil výhled

Autor: tre

Komentáře

Čtěte také

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Americká veřejnost je v otázce použití jaderných bomb proti Japonsku v roce 1945 rozdělena, doposud přitom průzkumy veřejného mínění svržení jaderných bomb na Hirošimu a Nagasaki… více

Komerční prezentace
Mobilní web