Siemens chce posílit vývoj softwaru, za firmu nabízí skoro miliardu dolarů

Největší evropská průmyslová skupina Siemens chce koupit americkou softwarovou společnost CD-adapco. Podle informací agentury Reuters za ni nabízí částku blížící se jedné miliardě dolarů.

Ukázka softwaru společnosti CD-adapco
26.1.2016 7:28   |  

Americká firma vyvíjí počítačové programy, které především slouží pro simulaci procesů uvnitř přístrojů. Akvizice tak bude vhodným doplňkem divize Siemensu, která se soustředí na software řízení životního cyklu strojů.

Reuters uvádí, že na tomto poli musí Siemens svádět stále tužší boje s konkurencí, která je schopna vyvíjet technologie rychleji díky menšímu podnikatelskému záběru. Siemens má 350 tisíc zaměstnanců, z nichž je jen pět procent softwarovými inženýry.

CD-adapco byla založena v roce 1980 a dosud ji kontrolují její zakladatelé. Firma má 900 zaměstnanců a roční tržby ve výši 200 milionů dolarů. V posledních pěti letech tržby rostly tempem 15 procent ročně.


Čtěte také:

Siemens zvýšil čtvrtletní zisk o téměř polovinu, zlepšil výhled

Autor: tre

Komentáře

Čtěte také

Chovanec: Celníci by neměli vyšetřovat trestné činy, neumí to

Chovanec: Celníci by neměli vyšetřovat trestné činy, neumí to

Vyšetřování trestných činů musí zůstat u policie, míní ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Záměr ministra financí Andreje Babiše (ANO) na posílení pravomocí celníků považuje za… více

Mobilní web