Sharp zvažuje odchod z Evropy, jedná o prodeji licencí

Japonská společnost Sharp jedná se společnostmi z Tchaj-wanu a Turecka o poskytnutí licence na výrobu a prodej domácích spotřebičů pod značkou Sharp v Evropě. Sharp se tak de facto snaží o odchod ze stagnujícího evropského trhu.

Ïlustrační foto
4.7.2014 10:04   |  

Zdroj agentury Reuters upřesnil, že Sharp jedná s tchajwanskou TPV Technology o poskytnutí práva na výrobu a prodej televizorů s obrazovkou z tekutých krystalů (LCD) v Evropě. Jednání se dotkla i možného prodeje továrny Sharpu na televizory v Polsku.

Sharp rovněž jedná s mateřskou firmou tureckého výrobce elektroniky Vestel o poskytnutí licence na prodej bílého zboží v Evropě. Zdroj však dodal, že jednání jsou zatím v počáteční fázi a nic ještě nebylo rozhodnuto.

Sharp v reakci na zprávy o odchodu z Evropy v prohlášení uvedl, že zvažuje různé možnosti restrukturalizace svých evropských operací. Zatím však o ničem nerozhodl.

Podle dalšího zdroje Sharp také uvažuje o prodeji svého podílu ve společném podniku na výrobu solárních panelů s italskou energetickou společností Enel.

Sharp za rok do konce března 2013 vykázal masivní čistou ztrátu 545,4 miliardy jenů (107,8 miliardy korun). Od té doby snižuje náklady a stahuje se z neziskových operací. Loni se mu již podařilo vykázat zisk 11,6 miliardy jenů a letos čeká zvýšení zisku na 30 miliard jenů.


Čtěte také:

Polsko táhne výrobu elektroniky v Evropě

Samsung končí s výrobou plazmových TV, zaměří se na 4K

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web