Sharp prý před Foxconnem zatajil dluhy, koupě se protahuje

Japonský výrobce elektroniky Sharp a tchajwanský Foxconn se dnes dohodli, že prodlouží lhůtu pro jednání o převzetí o jeden až dva týdny. Uvedl to nejmenovaný zdroj agentury Reuters. Lhůta měla vypršet v pondělí.

Televizory Sharp
26.2.2016 16:35   |  

Ztrátový japonský Sharp ve čtvrtek oznámil, že se rozhodl prodat dvoutřetinový podíl ve firmě Foxconnu, který je předním dodavatel amerického Applu.

Tchajwanská firma ale posléze oznámila, že podpis konečné dohody zatím odkládá, protože Sharp na poslední chvíli předložil nové podmínky, které je potřeba vyjasnit. Zdroje tvrdí, že zádrhelem jsou finanční závazky Sharpu, o kterých firma dříve neinformovala.

Transakce by byla největší zahraniční akvizici v tradičně izolovaném japonském technologickém sektoru. Podle zdrojů Reuters by celková investice Foxconnu do japonské firmy měla přesáhnout 5,8 miliardy dolarů (143 miliard korun).


Čtěte také:

Foxconn a Komárkova KKCG vybudují nové datové centrum u sídla Sazky

Foxconn hodlá v Česku investovat další miliardy. Chce ale pobídky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web