Seznam.cz z loňského miliardového zisku nevyplatí dividendu | E15.cz

Seznam.cz z loňského miliardového zisku nevyplatí dividendu

Seznam.cz z loňského miliardového zisku nevyplatí dividendu
16. srpna 2016 • 15:47
Internetová jednička Seznam.cz z loňského miliardového zisku nevyplatí dividendu. Celý profit zůstane kromě sociálního fondu nerozdělený. Podle zápisu v obchodním rejstříku o tom v červnu rozhodla valná hromada.

Seznam.cz loni zvýšil zisk před zdaněním o desetinu na rekordních 1,25 miliardy korun, čistý zisk pak byl 1,017 miliardy. Z toho vyplatí 12 milionů do sociálního fondu a zbytek převede do fondu nerozděleného zisku. Firma loni zvýšila tržby o devět procent na 3,41 miliardy korun, což je nový rekord. Nejvíce se na růstu obratu největší české internetové firmy podílely příjmy z reklamy ve vyhledávání, tedy z reklamního systému Sklik.

Seznam.cz už má funkční navigaci do auta, ale zatím pšššt

Vlastníkem Seznamu je jeho zakladatel Ivo Lukačovič. Ten nedávno odkoupil zpět 30procentní podíl od fondů Tiger Holding Four a Miura International. Seznam provozuje stejnojmenný vyhledávač, mapový server Mapy.cz, zpravodajské Novinky.cz, oborové weby nebo videoportál Stream.cz.

Letos v květnu začal Seznam více pronikat na televizní obrazovky. Obsah, který je dostupný na internetu, začal nabízet prostřednictvím hybridního vysílání v chytrých TV v rámci běžné nabídky televizních programů. Na podzim by měla firma rozjet vlastní redakci video zpravodajství.

Autor: ČTK, paj
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou