Reuters: Sharp hodlá požádat banky o finanční pomoc

Ztrátový japonský výrobce elektroniky Sharp hodlá požádat své dvě hlavní banky o finanční pomoc. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Cena akcií podniku se po této zprávě propadla až o deset procent. Společnost Sharp v únoru oznámila, že čeká již třetí celoroční ztrátu za poslední čtyři roky a pracuje na novém plánu restrukturalizace.

 sídlo Sharp Corp. v Ósace
3.3.2015 10:08   |  

Podle zdroje hodlá požádat o finanční pomoc firmy Mizuho Bank a Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, aby si zajistila peníze na restrukturalizaci.

Sharp v reakci na informace agentury Reuters uvedl, že zkoumá různé možnosti, ale zatím neučinil žádné rozhodnutí. Podle japonského listu Nikkei by finanční pomoc mohla zahrnovat přeměnu dluhu společnosti v objemu 150 miliard jenů (přes 30 miliard korun) na akcie. Nikkei rovněž informoval, že Sharp vykáže za finanční rok, který skončí v březnu, ztrátu přes 100 miliard jenů.

Japonští výrobci elektroniky se dostali pod tlak kvůli ostré zahraniční konkurenci. Sharp již v uplynulých letech zrušil tisíce pracovních míst a opustil různé ztrátové aktivity, například výrobu solárních panelů v Evropě. Ve snaze o zlepšení své finanční situace rovněž vydal nové akcie a zajistil si investice od firem Samsung a Qualcomm.

Společnost Sharp hodlá v květnu představit nový podnikatelský plán. Podle japonských médií by firma mohla mimo jiné uzavřít až čtyři továrny a ukončit veškeré aktivity v oblasti solárních panelů.


Čtěte také:

Japonští výrobci elektroniky jsou v hluboké krizi, čekají ztráty

Jan Sedlák: Proč je Apple v pohodě a Samsung ne

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Majitel Lidlu a Kauflandu chce investovat do řetězců 6,5 miliardy eur

Majitel Lidlu a Kauflandu chce investovat do řetězců 6,5 miliardy eur

Německá maloobchodní skupina Schwarz, která vlastní řetězce Lidl a Kaufland, plánuje investovat letos do obou řetězců zhruba 6,5 miliardy eur (175,6 miliardy korun). Společnost to… více

Komerční prezentace
Mobilní web