Reuters: Sharp hodlá požádat banky o finanční pomoc

Ztrátový japonský výrobce elektroniky Sharp hodlá požádat své dvě hlavní banky o finanční pomoc. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Cena akcií podniku se po této zprávě propadla až o deset procent. Společnost Sharp v únoru oznámila, že čeká již třetí celoroční ztrátu za poslední čtyři roky a pracuje na novém plánu restrukturalizace.

 sídlo Sharp Corp. v Ósace
3.3.2015 10:08   |  

Podle zdroje hodlá požádat o finanční pomoc firmy Mizuho Bank a Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, aby si zajistila peníze na restrukturalizaci.

Sharp v reakci na informace agentury Reuters uvedl, že zkoumá různé možnosti, ale zatím neučinil žádné rozhodnutí. Podle japonského listu Nikkei by finanční pomoc mohla zahrnovat přeměnu dluhu společnosti v objemu 150 miliard jenů (přes 30 miliard korun) na akcie. Nikkei rovněž informoval, že Sharp vykáže za finanční rok, který skončí v březnu, ztrátu přes 100 miliard jenů.

Japonští výrobci elektroniky se dostali pod tlak kvůli ostré zahraniční konkurenci. Sharp již v uplynulých letech zrušil tisíce pracovních míst a opustil různé ztrátové aktivity, například výrobu solárních panelů v Evropě. Ve snaze o zlepšení své finanční situace rovněž vydal nové akcie a zajistil si investice od firem Samsung a Qualcomm.

Společnost Sharp hodlá v květnu představit nový podnikatelský plán. Podle japonských médií by firma mohla mimo jiné uzavřít až čtyři továrny a ukončit veškeré aktivity v oblasti solárních panelů.


Čtěte také:

Japonští výrobci elektroniky jsou v hluboké krizi, čekají ztráty

Jan Sedlák: Proč je Apple v pohodě a Samsung ne

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web