Průzkum Bloombergu: akcie Twitteru brzy oslabí

Akcie společnosti Twitter, které první den veřejného obchodování na burze posílily o 73 procent, čeká podle průzkumu společnosti Bloomberg v následujícím půlroce pokles. Myslí si to 68 procent účastníků průzkumu Bloomberg Global Poll. Průzkumu se zúčastnilo 750 investorů, analytiků a makléřů.

 Twitter
26.11.2013 9:05   |  

Mikroblogovací sociální síť vstoupila na newyorskou burzu NYSE 7. listopadu s cenovkou 26 dolarů za kus a nyní se obchoduje o poznání dráže.

„Investoři platí prémie za slíbený růst. Sanfranciská společnost nikdy nebyla v zisku, snaží se zlepšit své produkty a expandovat na nové trhy a to z titulu dělá velmi rizikovou akcii na držení,“ myslí si Ted Frost, jeden z účastníků průzkumu.

Twitter se nyní obchoduje okolo 41 dolarů za akcii, a je tak 58 procent nad upisovací cenou. Obchoduje se za jednadvacetinásobek tržeb očekávaných v příštím roce, v případě Facebooku jde o jedenáctinásobek.

Vývoj akcií Twitteru:

Zdroj: Yahoo Finance


Čtěte také:

Twitter na burze zazářil, v IT oboru však byly i větší trháky

Nemáte ve vedení ženu. Twitter chce kritiky umlčet Albrightovou

Twitter zdvojnásobil tržby na 168 milionů dolarů

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

V průmyslové zóně Triangle nedaleko Žatce začaly terénní práce pro továrnu na výrobu pneumatik. Stavba jihokorejského Nexenu začne ale až v příštím roce, termín otevření se totiž… více

Mobilní web