Průzkum Bloombergu: akcie Twitteru brzy oslabí

Akcie společnosti Twitter, které první den veřejného obchodování na burze posílily o 73 procent, čeká podle průzkumu společnosti Bloomberg v následujícím půlroce pokles. Myslí si to 68 procent účastníků průzkumu Bloomberg Global Poll. Průzkumu se zúčastnilo 750 investorů, analytiků a makléřů.

 Twitter
26.11.2013 9:05   |  

Mikroblogovací sociální síť vstoupila na newyorskou burzu NYSE 7. listopadu s cenovkou 26 dolarů za kus a nyní se obchoduje o poznání dráže.

„Investoři platí prémie za slíbený růst. Sanfranciská společnost nikdy nebyla v zisku, snaží se zlepšit své produkty a expandovat na nové trhy a to z titulu dělá velmi rizikovou akcii na držení,“ myslí si Ted Frost, jeden z účastníků průzkumu.

Twitter se nyní obchoduje okolo 41 dolarů za akcii, a je tak 58 procent nad upisovací cenou. Obchoduje se za jednadvacetinásobek tržeb očekávaných v příštím roce, v případě Facebooku jde o jedenáctinásobek.

Vývoj akcií Twitteru:

Zdroj: Yahoo Finance


Čtěte také:

Twitter na burze zazářil, v IT oboru však byly i větší trháky

Nemáte ve vedení ženu. Twitter chce kritiky umlčet Albrightovou

Twitter zdvojnásobil tržby na 168 milionů dolarů

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web