Podívejte se, jak vypadají kanceláře Facebooku

Fotogalerie Facebook je jednou z nejrychleji rostoucích firem nejen v technologickém světě a sídlí ve více než padesáti lokalitách. Kanceláře jsou rozesety na všech kontinentech a ani zdaleka nepřipomínají tradičně nudné pracovní prostory.

 Kanceláře Facebooku v Seattlu Dalších 42 fotografií v galerii
23.2.2015 12:30   |  

Stejně jako u dalších moderních firem vsází především na volnost zaměstnanců, kteří mohou pracovat prakticky na libovolném místě. Ať už je to společný open space, relaxační zóna nebo jídelna, vždy jsou prostory navrženy ve spolupráci s předními architekty.

Nedávno se například Facebook dohodl s Frankem Gehrym, jenž je mimo jiné spoluautorem pražského Tančícího domu. Pro Facebook navrhuje inovované hlavní sídlo, které by mělo první zaměstnance přivítat na konci letošního jara. Kromě toho se však Facebook obrací i na nezávislé umělce, kteří se starají o jedinečnou výzdobu kanceláří. Například pro sídlo v Hong Kongu si vybrali belgickou umělkyni Caratoes.

Podívejte se také, jak vypadají kanceláře Microsoftu

Menlo Park, USA

Facebook se v roce 2011 přestěhoval z nevyhovujícího hlavního sídla v Palo Alto do bývalého sídla Sun Microsystems. O nový vzhled se postarala architektonická společnost Gensler, která dostala za úkol přetvořit obří kancelářský kampus s rozlohou přesahující devět hektarů.

Seattle, USA

Netradiční koncept byl zvolen při návrhu kanceláří v Seattlu. Zaměstnancům Facebooku zde byly ponechány holé zdi ve společných prostorech a právě oni se měli postarat o výzdobu. Vedle tradičních maleb či plakátů se na zdech objevilo i lego.

Kanceláře Facebooku v Tokiu

Společnost Gensler se podílela i na návrhu nového sídla Facebooku v japonském Tokiu. Spojila zde jak tradiční japonskou kulturu s výrazným využitím dřevěných prvků, tak otevřené prostory dominující kancelářským prostorám v domovských Spojených státech. Jak se taková symbióza architektům povedla, se můžete přesvědčit v galerii.

Quarry Bay, Hong Kong

Nové sídlo v Hong Kongu Facebook otevřel v létě minulého roku. Nachází se v mrakodrapu One Island East, který má výšku 298 metrů a pojme 67 podlaží. Kancelář Facebooku se nachází na šedesátém patře a zabírá zde přes 1000 m2.


Čtěte také:

Nový virus na Facebooku nakazil 110 tisíc účtů, láká na porno

Facebook koupil obří průmyslový park v Silicon Valley

Facebook zavádí virtuální podmínky, uživatel může svůj účet odkázat

Autor: Stanislav Janů

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web