Pegida vydala svou hymnu, Amazon věnuje výtěžek uprchlíkům

Video Německé protiimigrační hnutí Pegida vydalo před Vánoci svůj hudební debut. Ten ale radikálům mnoho úspěchu nepřinesl. Hymna vzbudila posměch na sociálních sítích a kupující navíc kromě Pegidě samotné přispějí i na pomoc uprchlíkům.

Demonstrace hnutí Pegida v Drážďanech
1.1.2016 18:35   |  

Skladba nazvaná Gemeinsam Sind Wir Stark!, neboli Spolu jsme silní! nemá slova a rozhodně se nejedná o mistrovské dílo. Jeden z recesistů v komentářích u produktu v internetovém obchodě Amazon například napsal, že poslech skladby způsobuje „akustickou tělesnou újmu“, podle dalšího „produkt nefunguje“. „Píseň jsem si se svými přáteli opakovaně poslechl, bohužel nejsme ani silnější, ani němečtější,“ dodal.

Pegida vydání písně doprovodila rozsáhlou reklamní kampaní. „Následovat budou další verze a objeví se také u různých prodejců,“ uvedla na Facebooku zakladatel hnutí Lutz Bachmann. Na Amazonu se pětiminutová skladba prodává za 1,29 eur (35 korun) a zisk z prodeje chce hnutí věnovat na „dobročinný účel“.

Hymna hnutí Pegida

Navzdory nízké umělecké kvalitě si hymna vede dobře v tabulkách prodejů. Na Amazonu se za dva dny po představení vyhoupla na 35. místo v počtu stažení, což internetovému obchodu zjevně dělalo starosti.

Amazon se proto rozhodl, že své „výnosy z prodeje skladby obdrží obecně prospěšná organizace podporující uprchlíky“. Zprávu o tom uvidí v internetovém obchodě hned vedle skladby každý, kdo by si ji chtěl zakoupit.


Čtěte také:

O polovinu vyšší účast. Pegida protestovala proti uprchlíkům

Pegida se zradikalizovala, šíří stále více nenávisti, shodli se němečtí politici

Pegida slaví rok. V Drážďanech se sešly tisíce příznivců i odpůrců

Štěpán Bruner Autor: Štěpán Bruner redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web