Odvolání Samsungu bylo zamítnuto. Zřejmě Applu zaplatí miliardy | E15.cz

Odvolání Samsungu bylo zamítnuto. Zřejmě Applu zaplatí miliardy

Odvolání Samsungu bylo zamítnuto. Zřejmě Applu zaplatí miliardy
Samsung Galaxy S6 edge
• 
ZDROJ: čtk

Mobilmania.cz, Martin Chroust

Samsung a Apple dnes s napětím očekávaly výsledek červnového odvolání jihokorejské firmy, která měla zaplatit pokutu ve výši za 548 milionů dolarů (přes 13 miliard korun) za údajné kopírování iPhonů. Soud však odvolání zamítl a Samsung tedy musí platit. Firma se může ještě odvolat k Nejvyššímu soudu v USA.

Připomínáme, že stále jedná o vleklý soudní spor z roku 2012, ve kterém Apple nárokoval odškodné za to, že jsou telefony řady Galaxy příliš podobné jeho iPhonům. Apple se snažil zakázat prodej smartphonů Samsungu v USA, soud však tento požadavek hned na začátku kauzy zamítl.

Samsung se v odvolání opírál zejména o toto tvrzení: „Oproti kobercům, lžičkám a jednoduchým mechanickým předmětům jsou smartphony složeny ze stovek až tisíců různých patentovaných technologií. A je nesporné, že designové patenty Applu mají pouze částečné nároky pokrývající minoritní funkce zařízení.“

Jan Sedlák: Proč je Apple v pohodě a Samsung ne

Podporu v rámci soudního sportu nabídly i společnosti ze Silicon Valley, jmenovitě Facebook, Google, Dell, HP a eBay, které v červenci označily případné zaplacení požadované částky jako neférové. Samsung v odolání požadoval, aby tento případ hodnotila úplná porota složená z dvanácti soudců, přičemž zatím poslední nepravomocné rozhodnutí totiž bylo vyneseno pouze trojicí soudců.

Samsung má nyní poslední, ovšem už ne příliš reálnou, možnost k odvolání, a to k Nejvyššímu soudu v USA. Po třech letech soudních tahanic to tak vypadá na konečné vítězství Applu bez možností dalších odvolání.

Článek vyšel na webu mobilmania.cz

Autor: Mobilmania.cz, Martin Chroust
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!