Očima E15: Roboti jsou všude. Tančí, bubnují, radí a vaří kávu. Podívejte se do centra budoucnosti | E15.cz

Očima E15: Roboti jsou všude. Tančí, bubnují, radí a vaří kávu. Podívejte se do centra budoucnosti

1080p720p480p360p240p
21. března 2017 • 13:00
Michal Nosek

Partnerskou zemí letošní hannoverské technologické přehlídky je Japonsko. Na ploše 7200 metrů čtverečních zde prostřednictvím své obchodní komory představuje technologie 118 nejvyspělejších podniků. Budoucnost světa v jejich pojetí získává jasné obrysy: vývoj patří robotům.

Japonci pojali svoji účast na CeBitu ve velkém stylu, a představují svět blízké budoucnosti, svět kdy řadu tradičních prací převezmou roboti, někteří v humanoidní podobě.

Kávu u stánku připraví a podává robotická ruka. Robot jak ze Stopařova průvodce po galaxii vysvětluje, jak nastavit parametry bankovního účtu pro konkrétní situaci, k posezení zvou autonomní vozy. To představují Japonci a další technologické velmoci na CeBitu.

Podívejte se, co všechno dnes dokážou roboti:

1080p 720p 480p 360p 240p
CeBit 2017

Mařík: Pozor lidstvo, abys s inteligentními roboty nezašlo příliš daleko

Technologie se ve zvýšené míře uplatní ve všech oborech. Co bylo dříve výsadou videoher, se rychle přenáší do reálného života. Od medicíny, přes architekturu a design po lékařství.

Stranou nezůstává ani zemědělství. Místo traktoristy bude zemědělské stroje navádět dron a systém, který dokonale naplánuje, zkontroluje a vyhodnotí veškeré polní práce. Humanoidi s kamerovým systémem mají najít uplatnění i u policie a v řadě dalších oborů.

Dosud výhradně lidské oblasti se mění v chladnou arénu robotů. Trhy na to sází

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!