Nové modely iPhone 5 míří do Česka. Prodávat se začnou příští pátek

Americká firma Apple začne v pátek 25. října prodávat nové verze svého chytrého telefonu iPhone pod označením 5S a 5C v Česku a dalších třech desítkách zemí. Na první trhy zahrnující USA, Francii, Velkou Británii nebo Německo se telefon dostal 20. září.

Všechny barevné varianty telefonů iPhone 5S a iPhone 5C Dalších 9 fotografií v galerii
9.10.2013 15:59   |  

Společnost Apple uvedl, že příští týden uvede telefony například v Itálii, Rusku, Španělsku a dalších více než 25 zemích. Na začátku listopadu přístroje zamíří například do Indie či Mexika.

iPhone 5S je pokročilejší verzí předchozího modelu iPhone 5. iPhone 5C je pak levnější verzí v plastovém provedení. Nové iPhony obsahují novou verzi operačního systému iOS 7, novinkou je možnost odemknutí telefonu prostřednictvím snímače otisku prstu.

Roční vývoj akcií společnosti Apple

O nové modely 5S a 5C je velký zájem. Firma podle svého vyjádření prodala jen během prvních tří dnů od uvedení na trh devět milionů nových telefonů iPhone 5S a iPhone 5C. Poptávka tak výrazně překonala očekávání analytiků, kteří počítali s prodejem kolem šesti milionů kusů. Vadou na kráse ovšem je, že skupina německých hackerů již u těchto přístrojů údajně prolomila zabezpečení snímače prstů.

Apple tvrdí, že prodej přístrojů iPhone 5S a iPhone 5C překonal všechny předchozí premiéry jeho nových telefonů. Předchozí model iPhone 5 například zaznamenal během prvních tří dnů od uvedení na trh prodej kolem pěti milionů kusů. „Poptávka po nových iPhonech je fantastická,“ prohlásil šéf firmy Tim Cook.


O iPhonu 5 čtěte více:

Apple představil nové iPhony, levnější model je v pěti barvách

Fotoaparát v iPhonu 5S – větší snímač, světelnější a širší objektiv

Recenzenty uchvátila na novém iPhonu především čtečka otisků

Apple koupil firmu AlgoTrim. Umožní mu vylepšit fotoaparát v iPhonu


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web