NetDirect má nového majitele, s pomocí BDO Advisory chce na zahraniční trhy | E15.cz

NetDirect má nového majitele, s pomocí BDO Advisory chce na zahraniční trhy

NetDirect má nového majitele, s pomocí BDO Advisory chce na zahraniční trhy
ilustrační foto
• 
ZDROJ: (CC BY 2.0) Intel Free Press via Wikimedia
26. ledna 2015 • 14:07
Společnost BDO Advisory koupila od skupiny Allegro tvůrce internetových obchodů NetDirect. Nový vlastník plánuje kromě uvedení dalších produktů od NetDirectu také vstup na nové trhy. Trh tvorby e-shopů vyrostl za poslední tři roky o 15 procent.

Velikost trhu, na kterém NetDirect nyní operuje, je odhadována na 1,2 miliardy korun ročně. NetDirect je česká firma, která vznikla v roce 2002 v Ostravě a poslední tři roky byla součástí skupiny Allegro Group. Cenu transakce firmy nezveřejní.

BDO tvoří celosvětově pátou největší síť auditorských a poradenských společností. Na českém trhu působí od roku 1991 a zaměstnává zde více než 400 lidí. Společnost BDO Advisory, která NetDirect koupila, se zaměřuje na strategické, marketingové a transakční poradenství. Zabývá se také lidskými zdroji, řízením podnikových financí a zvyšováním výkonnosti.

Nová platforma pro nové trhy

NetDirect dokončuje novou platformu, kterou plánuje spustit pro e-shopy v dubnu a chce s ní za pomoci nového investora prorazit na zahraniční trhy. „Do budoucna se navíc chceme více orientovat na rozšíření stávajících služeb. Kromě technologického řešení plánujeme klientům poskytovat doplňující služby v oblastech marketingu či účetnictví, a zásadně se tak odlišit od konkurence. Právě v tomto směru nám nový investor velmi pomůže,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel NetDirectu Marek Krška.

NetDirect má v ČR a na Slovensku kolem 2300 aktivních klientů, například společnosti Mironet, Nutrend a Popron. Společnost zaměstnává ve dvou pobočkách v Praze a Ostravě okolo 60 zaměstnanců.

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!