Největší konkurent Uberu v Číně hlásí 1,4 miliardy jízd za jediný rok

Boj "alternativních" taxislužeb o zákazníky v Číně nabírá na obrátkách. Tamní pobočka Uberu si v druhém kole financování zvýšila tržní hodnotu na sedm miliard dolarů. Noví čínští investoři přicházejí v pravý čas. Na trhu se totiž objevila konkurenční firma Didi Kuaidi, které stačil jediný rok k překonání Uberu v počtu jízd.

 Aplikace Didi Kuaidi
12.1.2016 15:03   |  

V aktuálním kole financování našel Uber podporu například u leteckého dopravce HNA Group, automobilky Guangzhou či největší čínské pojišťovny China Life Insurance. Právě v Číně bude potřebovat Uber co největší podporu, popisuje Bloomberg, jestli má porazit rychle rostoucí konkurenci.

Evropským zákazníkům zcela neznámá taxislužba Didi Kuaidi vznikla teprve loni v únoru spojením dvou společností a za velké podpory technologických gigantů Alibaba a Tencent. Tento týden firma oznámila, že za rok 2015 eviduje celkem 1,43 miliardy jízd (Uber na překonání miliardové hranice čekal šest let).

Největší taxislužba na světě

Služby Didi Kuaidi aktuálně využívá na sto milionů zákazníků ve více než 250 čínských městech, uvedl Forbes. Didi Kuaidi tvrdí, že na čínském trhu má dominantní podíl přes 87 procent mezi soukromými řidiči. Jen v Pekingu drží Didi Kuaidi podíl 90 procent s milionem jízd denně. A podle četných vyjádření se firma cítí stále na začátku.

„V době čínského nového roku v únoru 2016 bude Didi Kuaidi fungovat ve více než čtyřech stovkách měst a stane se tak největší ridesharingovou sítí na světě,“ prohlásil podle Forbesu viceprezident pro podnikovou strategii Stephen Zhu.

Nedávné kolo financování ohodnotilo Didi Kuaidi na 16,5 miliardy dolarů, uvedl Bloomberg s odkazem na blíže neurčený zdroj (pro srovnání, hodnota Uberu aktuálně přesahuje 60 miliard dolarů).

Mluvčí Uberu odmítla komentovat, jak velkou sumu čínští investoři poskytli nebo kolik firma bude v Číně investovat. Podle informací deníku The Wall Street Journal by mělo jít o částku přes 900 milionů dolarů.


Čtěte také:

Aplikace Uber spustila protesty taxikářů napříč Evropou

Uber už svezl miliardu zákazníků, milník překonal o svátcích v Londýně

Henry Farber: Odpůrci Uberu vedou prohranou bitvu, pokrok nezastaví

První rok Uberu v Praze: alternativní taxi svezlo čtvrt milionu lidí

Uber v Praze zdražuje. Chce přilákat více řidičů

Uber chce letos překonat v příjmech hranici deseti miliard dolarů

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web