Moravia IT mění vlastníka, firmu ovládne investiční skupina Clarion Capital

Brněnská společnost Moravia IT, která se zabývá překlady, lokalizací a testováním softwaru, v tomto týdnu změnila vlastníka. Firmu nově většinově ovládá mezinárodní investiční skupina Clarion Capital Partners. Loni podnik utržil 100 milionů dolarů (zhruba 2,4 miliardy korun).

Ilustrační foto
18.2.2015 20:25   |  

Mezi zákazníky firmy patří například IBM, Microsoft nebo Oracle. Jejího předchůdce, překladatelskou agenturu Moravia Translation, založili v roce 1990 manželé Forstingerovi. Po deseti letech vznikla dceřiná firma Moravia IT, která se specializovala na lokalizaci a testování softwaru. V roce 2012 se společnosti sloučily a Moravia IT je nyní podle údajů na svém webu 14. největší společností v oblasti jazykových služeb na světě.

Moravia IT zaměstnává víc než 850 lidí. Pobočky má vedle Brna také ve Spojených státech, v Japonsku, Číně a Argentině. Clarion Capital je podle údajů serveru Ihned.cz americká společnost, která investuje do různých oblastí podnikání, třeba služeb, zdravotnictví nebo médií.


Čtěte také:

Okin BPS kvůli zakázce na provozu cloudu nabere až 500 lidí

AutoCont a Microsoft v Česku spouští vlastní cloud

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web