Microsoft vyřadí Českou poštu z důvěryhodných certifikačních autorit

Microsoft v posledním roce upravoval pravidla ve svém programu důvěryhodných certifikačních autorit, které jsou předinstalované v jeho produktech – především Windows. Kvůli změnám se nakonec seznam v lednu 2016 zkrátí a vypadne z něj několik vydavatelů certifikátů.

Terry Myerson, šéf divize Windows and Devices v Microsoftu.
19.12.2015 14:10   |  

Jedním z nich je i Česká pošta, respektive její certifikační autorita PostSignum, kterou používají zejména internetové služby státní správy. Microsoft nezveřejnil konkrétní důvody a omezil se jen na to, že vyřazené autority program buď samy dobrovolně opustily, anebo nesplnily přísnější požadavky. Česká pošta se zatím nevyjádřila.

PostSignum zmizí z programu důvěryhodných certifikačních autorit Microsoftu

A co takové vyřazení důvěryhodné autority znamená v praxi? Při návštěvě stránky, jejíž šifrované spojení je podepsané nedůvěryhodnou kořenovou autoritou, může webový prohlížeč zobrazovat varovná hlášení a chyby. Uživatel by si tedy autoritu musel mezi ty důvěryhodné přidat ručně, což však sebou nese určitá potenciální rizika.

Článek vyšel na serveru Živě.cz


Čtěte také:

Svěří Estonsko svá data Microsoftu? Bojí se ruských útoků, sází na cloud

Výrobci čipů jdou na dračku, Microsoft koupil Microsemi za 63 miliard

Autor: Jakub Čížek/Živě.cz

Komentáře

Čtěte také

Vědci nalezli v Tanzanii obrovské zásoby helia

Vědci nalezli v Tanzanii obrovské zásoby helia

Obrovské zásoby vzácného helia objevili vědci v jihoafrické Tanzanii. Celkové množství plynu by dokázalo planetu tímto plynem zásobovat sedm let. Jedná se totiž o více než bilion… více

Komerční prezentace
Mobilní web