Microsoft prý chystá obří propouštění. Může za to integrace Nokie

Americký softwarový gigant Microsoft plánuje historicky největší propouštění. Rušení míst má souviset s integrací mobilní divize finské Nokie, jejíž převzetí společnost dokončila letos na jaře. Před pěti lety Microsoft už zrušil 5800 pracovních míst.

Microsoft
15.7.2014 9:22   |  

Microsoft bude rušit místa v divizi Nokia a v oblastech, kde se jeho aktivity překrývají s operacemi této divize. Méně zaměstnaných bude potřebovat i v marketingu. Sdělila to agentura Bloomberg s odkazem na informované zdroje z firmy.

Od převzetí hlavní součástí Nokie má Microsoft 127 tisíc zaměstnanců, mnohem více než jeho hlavní konkurenti Apple a Google. Analytici a investoři očekávali, že šéf firmy Satya Nadella sáhne k propouštění, které by mělo být ve firmě největší od roku 2009 a možná bude úplně největší, uvedl Bloomberg.

Nadella minulý týden rozeslal zaměstnancům oběžník, v němž slíbil „zeštíhlení organizace a podnikových postupů“, k očekávanému rušení míst se ale podle agentury Reuters vyjádřit odmítl. Řekl, že podrobnější otázky k novému finančnímu roku, který začíná tento měsíc, probere v rámci výsledkové zprávy za poslední čtvrtletí, která vyjde 22. července.


Čtěte také:

Microsoft: Umíme inovovat, jinak bychom tu tak dlouho nebyli

Microsoft má nového kandidáta na šéfa. Je jím Hans Vestberg z Ericssonu

Microsoft stále nemá nového šéfa. Kandidáti se prý obávají dohledu velikánů


Autor: čtk, čap

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web