Microsoft koupil výrobce hry Minecraft. Za 53 miliard korun

Americký softwarový gigant Microsoft uskutečnil další miliardový obchod. Za 2,5 miliardy dolarů (takřka 53,4 miliardy korun) převezme švédský podnik Mojang, který stojí za oblíbenou videohrou Minecraft. Informovala o tom agentura AP. O uskutečnění obchodu se spekulovalo a odhadovalo se, že obchod přesáhne dvě miliardy dolarů, což se nakonec také potvrdilo

Centrála Microsoftu v Redmondu.
15.9.2014 15:45   |  

„Ano, dohoda je nyní realitou. Microsoft si kupuje Mojang,“ uvedla švédská společnost. Firma rovněž vzkázala svým fanouškům, že Minecraft i komunitu kolem něj považují všichni účastníci kontraktu za mimořádně důležité.

Minecraft je hra, kde si hráč musí nasbírat materiál na stavbu obydlí a výrobu nástrojů, aby se tak chránil proti nočním příšerám. Mojang od uvedení na trh v roce 2009 prodal více než 50 milionů kopií této hry. Loni firma vykázala zisk více než 100 milionů dolarů ze hry a zboží, které je s ní spojeno. Hra je už k dispozici pro konzole Xbox i PlayStation, dále pro počítače a chytré telefony.

obrázek z populární hry Minecraft

Mojang na rozdíl od větších herních společností - jako je Zynga či Electronic Arts, které zaměstnávají tisíce lidí a spravují desítky titulů - zůstal záměrně malou firmou a má pouze 40 zaměstnanců. Zisk firmy loni dosáhl 816 milionů švédských korun (2,5 miliardy korun) při tržbách 2,1 miliardy švédských korun (6,2 miliardy korun). Zynga, která má oproti tomu téměř 3000 zaměstnanců, loni vykázala ztrátu 37 milionů USD (793,3 milionu korun) a její tržby činily 873 milionů USD (18,7 miliardy korun).


Čtěte také:

Microsoft koupil mobilní divizi Nokie. Akcie finské firmy vyletěly nahoru

Zynga propouští a kupuje konkurenta Naturalmotion. Akcie firmy vystřelily vzhůru

Microsoft koupil technologii stojící za Pánem prstenů či filmy od Pixaru

Autor: čtk, msc

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web