Mall.cz chce zdvojnásobit nabídku, bude prodávat i nábytek nebo módu

Druhý největší tuzemský e-shop Mall.cz čeká letos nárůst obratu meziročně o pětinu. Ve finančním roce 2014/2015 tržby Netretail Holding, mateřské firmy Mall.cz, stouply na 9,75 miliardy korun z osmi miliard o rok dříve. Internetový obchod letos plánuje zdvojnásobit nabízený sortiment na více než 300 tisíc položek. Mall před dvěma týdny také vstoupil na chorvatský trh, jde o šestou zemi, kam expanduje, řekl výkonný ředitel Netretail Holding Vít Endler.

Ilustrační foto
10.2.2016 11:04   |  

Internetový obchod chce letos navýšit počet položek v nabídce z nynějších 170 tisíc na více než 300 tisíc. Posílit by měly například kategorie zboží jako nábytek, sportovní vybavení či móda. Velký potenciál je podle Endlera také u zboží v kategorii dům a zahrada. Největší nárůst poptávky byl loni v kategoriích foto, dům a zahrada, hračky či vybavení domácností.

Mall.cz vstoupil před dvěma týdny na chorvatský trh, v nabídce e-shopu Mall.hr je v tříměsíčním testovacím režimu 10 tisíc produktů. „Tím pokračuje expanze v zemích bývalé Jugoslávie. Zatím Chorvatsko budeme obsluhovat přes náš slovinský tým, nebudujeme tam sklad,“ uvedl ředitel. Jde o šestou zemi, kam obchod vstoupil.

Podíl zahraničních trhů na celkovém obratu společnosti se každý rok zvyšuje. „Již loni se zahraniční pobočky vyrovnaly českému trhu. V letošním finančním roce se podíl ČR dostane pod 50 procent,“ řekl Endler. Nyní obchod kromě Česka působí v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a ve Slovinsku.

Důraz na mobily

V Česku má nyní Mall.cz 18 kamenných prodejen, další by mohla vzniknout v Mladé Boleslavi. Do roku 2017 chce internetový obchod čtyřikrát zvýšit kapacitu svého distribučního centra u Prahy na 150 tisíc expedovaných kusů zboží za den. Loni to bylo průměrně 35 až 45 tisíc kusů, v rekordním dnu o Vánocích pak 57 tisíc kusů.

Společnost chce v budoucnu klást větší důraz na mobilní nakupování. Podíl návštěvnosti přes mobilní zařízení dosáhl loni 23 procent, na tržbách se nákupy přes mobily a tablety podílely z 16 procent. Letos e-shop očekává, že přes mobilní zařízení bude k webu přistupovat 30 až 35 procent zákazníků.

Mall.cz a srovnávač cen Heureka.cz koupila v lednu investiční skupina Rockaway. Obchod financují miliardáři Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investiční skupina PPF. Transakci nyní posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).


Čtěte také:

Rockaway prý kupuje prodejce zájezdů Invia za skoro dvě miliardy

E-commerce Holding zvýšil tržby o čtvrtinu, chystá expanzi do zahraničí

Jeden web na tisíce e-shopů: v Česku se rýsuje unikátní projekt

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zakletá soutěž. Rychlotratě míří znovu k ledu

Zakletá soutěž. Rychlotratě míří znovu k ledu

Správa železniční dopravní cesty zrušila soutěž na vypracování studie příležitostí, ze které měly vzejít plány na budování vysokorychlostních tratí (VRT). Informace byla oznámena… více

Komerční prezentace
Mobilní web