Lockheed Martin oddělí IT divizi, založí novou firmu s konkurentem

Americká zbrojovka Lockheed Martin Corp. oddělí do samostatné firmy svou divizi informačních systémů a služeb pro vlády, která se pak spojí s firmou Leidos Holding. Lockheed výměnou získá jednorázovou platbu 1,8 miliardy dolarů (45 miliard korun) a podíl 50,5 procenta ve sloučené firmě Leidos. Hodnota celé transakce je pět miliard USD.

Stíhačka F-22 Raptor
26.1.2016 14:33   |  

Lockheed Martin současně oznámil, že jeho čistý zisk za loňský rok činil 3,6 miliardy dolarů, tedy zhruba stejně jako předloni. Čisté příjmy stouply o 1,1 procenta na 46,1 miliardy USD. Hodnota nevyřízených objednávek na konci roku činila rekordních 99,6 miliardy USD, z toho 15,6 miliardy USD činí objednávky výrobce helikoptér Sikorsky Aircraft, kterého Lockheed koupil loni od United Technologies.

Spojením divize Lockheed Martin a firmy Leidos vznikne největší poskytovatel vládních služeb v USA. Sloučená společnost má být lépe schopná se vyrovnat s nižšími vládními výdaji, rostoucí konkurencí a zpožděním nových kontraktů. Transakci musí ještě schválit akcionáři Leidos, dokončená by měla být ve druhé polovině roku, napsaly agentury AP a Reuters.

Lockheed Martin je největším dodavatelem Pentagonu. Firma se nyní snaží snížit svůj dluh, který narostl zvláště po loňském červencovém převzetí Sikorsky Aircraft za devět miliard USD. Lockheed dodal, že zisk z prodeje použije na snížení dluhu, výplatu dividend nebo zpětný odkup akcií.

Leidos poskytuje technické a inženýrské služby a služby v oblasti integrace systémů. Tržní kapitalizace firmy jsou čtyři miliardy USD.


Čtěte také:

Americká společnost si po zmírnění sankcí objednala ruské raketové motory

Zájem o letadla F-35 zvedl příjmy Lockheedu nad očekávání

Hackeři napadli síť zbrojního koncernu Lockheed Martin

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web