Kabelová jednička UPC ČR se sloučí s UPC Broadband Slovakia

Největší česká kabelová firma UPC ČR se od dubna spojí se slovenskou UPC Broadband. Sloučenou firmu dočasně povede dosavadní šéf slovenské UPC Martin Miller, generální ředitel české UPC Frans-Willem de Kloet přejde na pozici generálního ředitele UPC Polsko. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

 Logo UPC
23.3.2016 15:19   |  

„Jsem přesvědčena, že z integrace těchto dvou společností budou mít prospěch především naši zákazníci. Zrychlí se proces zavádění nových služeb, sjednotí obchodní strategie a budeme profitovat z velikosti sloučených společností. Nová struktura značně přispěje k efektivnějšímu využití kapitálu a výměně osvědčených postupů, což společnosti umožní posílit svou konkurenceschopnost na trhu,“ uvedla generální ředitelka mateřské Liberty Global pro střední a východní Evropu Severina Pascu.

Spojením obou firem vznikne v rámci skupiny Liberty Global druhá nejdůležitější jednotka v rámci regionu střední a východní Evropy, která svou sítí pokrývá téměř dva miliony domácností a jeden milion zákazníků využívá 1,6 milionu služeb. Miller bude do oznámení nového generálního ředitele zodpovědný za oba trhy a za integrační proces nové společnosti. Miller působí ve společnosti UPC Broadband Slovakia již 15 let a má ideální zkušenosti pro zahájení integrace obou společností.

UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1,4 milionu domácností a její služby využívá přes 600 tisíc zákazníků. UPC je dceřinou společností skupiny Liberty Global, která obsluhuje 27 milionů klientů ve 14 zemích s 57 miliony objednaných služeb.


Čtěte také:

UPC se dostala do zisku 164 milionů korun

Frans-Willem de Kloet: Lepší služby vrátí UPC do zisku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web