Kabelová jednička UPC ČR se sloučí s UPC Broadband Slovakia | E15.cz

Kabelová jednička UPC ČR se sloučí s UPC Broadband Slovakia

Kabelová jednička UPC ČR se sloučí s UPC Broadband Slovakia
Logo UPC
• 
ZDROJ: UPC
23. března 2016 • 15:19
Největší česká kabelová firma UPC ČR se od dubna spojí se slovenskou UPC Broadband. Sloučenou firmu dočasně povede dosavadní šéf slovenské UPC Martin Miller, generální ředitel české UPC Frans-Willem de Kloet přejde na pozici generálního ředitele UPC Polsko. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

„Jsem přesvědčena, že z integrace těchto dvou společností budou mít prospěch především naši zákazníci. Zrychlí se proces zavádění nových služeb, sjednotí obchodní strategie a budeme profitovat z velikosti sloučených společností. Nová struktura značně přispěje k efektivnějšímu využití kapitálu a výměně osvědčených postupů, což společnosti umožní posílit svou konkurenceschopnost na trhu,“ uvedla generální ředitelka mateřské Liberty Global pro střední a východní Evropu Severina Pascu.

Spojením obou firem vznikne v rámci skupiny Liberty Global druhá nejdůležitější jednotka v rámci regionu střední a východní Evropy, která svou sítí pokrývá téměř dva miliony domácností a jeden milion zákazníků využívá 1,6 milionu služeb. Miller bude do oznámení nového generálního ředitele zodpovědný za oba trhy a za integrační proces nové společnosti. Miller působí ve společnosti UPC Broadband Slovakia již 15 let a má ideální zkušenosti pro zahájení integrace obou společností.

UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1,4 milionu domácností a její služby využívá přes 600 tisíc zákazníků. UPC je dceřinou společností skupiny Liberty Global, která obsluhuje 27 milionů klientů ve 14 zemích s 57 miliony objednaných služeb.

Frans-Willem de Kloet: Lepší služby vrátí UPC do zisku

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!