Jablotron vstupuje do vývojáře aplikací eMan

Jablonecký výrobce zabezpečovací techniky Jablotron vstupuje do vývojářské společnosti eMan, která patří mezi přední české dodavatele mobilních řešení. Hodnota transakce je v řádu desítek milionů korun.

Šéf firmy Jablotron Dalibor Dědek
20.1.2016 12:07   |  

Hlavním důvodem spojení je podle nich zejména posílení spolupráce na vývoji společných produktů. Společnost eMan bude prozatím nadále působit na trhu jako samostatný subjekt, Jablotron v ní bude mít 45procentní podíl. Součástí smlouvy je ale i opce, na základě které může Jablotron získat ve společnosti majoritu.

„Jedná se o oboustranně výhodný obchod. Jablotron posílí o zkušené profesionály z oboru, ve kterém vidíme budoucnost,“ uvedl investiční ředitel Jablotronu Tomáš Morava.

Jablotron vznikl v roce 1990. Zaměřuje se na vývoj a prodej elektronických zabezpečovacích a signalizačních zařízení, poskytuje i bezpečnostní služby. Největší firmou holdingu je Jablotron Alarms. Obrat celé skupiny dosáhl v roce 2014 rekordní výše 2,28 miliardy korun. Majitel společnosti Dalibor Dědek na konci prosince řekl, že za rok 2015 čeká skupina další zvýšení obratu o zhruba deset procent. Jablotron v současnosti zaměstnává téměř 500 lidí.

Pražská společnost eMan je předním českým poskytovatelem mobilních řešení. Nabízí služby v oblasti zakázkového vývoje mobilních aplikací, mobilních webů, webových aplikací a aplikací pro Facebook. Společnost byla založena v roce 2004. Její tým tvoří zhruba 60 lidí.


Čtěte také:

Tomato Labs přetáhl eManu Sedlákovou a Králika

Jablotron otevřel domov seniorů, investice se obešla bez dotací

Rekordní Jablotron: provozní zisk poprvé přesáhl půl miliardy korun

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web