Havrlant s pomocí Křetínského a Tkáče kupuje Mall.cz a Heureku

E15 exkluzivně Internetový byznysmen Jakub Havrlant je se skupinou Rockaway a krytím od miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče těsně před uzavřením své největší akvizice v podobě ikonického eshopu Mall.cz a návdavkem ještě největšího cenového srovnávače Heureka.cz. Obě firmy vlastní jihoafrický koncern Naspers. Transakce se bude počítat v miliardových řádech. Informaci o obchodu potvrdilo serveru E15.cz několik zdrojů. Žádná ze společností zatím transakci oficiálně nepotvrdila.

 Jakub Havrlant
22.10.2015 22:37   |  

Nové přírůstky nebudou přímo součástí E-commerce Holdingu, která spadá pod Rockaway, ale zcela nové struktury.

Spolu s Mall.cz kupuje skupina se zdroji od miliardářů celý jeho mateřský Netretail Holding, včetně operací na Slovensku, v Maďarsku a dalších zemích. Z Rockaway se tak díky akvizici a E-Commerce Holdingu se stane uskupení s tržbami kolem 12 miliard korun. Podaří se mu tím v obratu překonat dosud největší tuzemský eshop Alza.cz.

Samotný E-Commerce Holding po loňském vstupu Křetínského a Tkáče zahájil mohutné tažení českým internetovým byznysem. Naposledy vstoupil do eshopu CZC.cz a sítě výdejních míst Uloženka. Akvizicí Mallu a Heureky si Rockaway s E-Commerce Holdingem získá nadvládu nad celou branží internetového nakupování i nad jeho infrastrukturou.

O chystaném prodeji informoval deník E15 již v červnu. Přestože Netretail Holding s Mall.cz v čele již v tržbách převýšil osm miliard korun, byla bolavým místem jednoho z největších českých e-shopů ziskovost.


Čtěte také:

Ikonický e-shop Mall.cz je na prodej

CZC zvýšil tržby o třetinu. Nejvíc rostou prodeje nositelné elektroniky

Internetový obchod zlákal i tradiční byznysmeny

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Školství podle IS: Děti se učí zacházet se zbraněmi a donáší na záškoláky

Školství podle IS: Děti se učí zacházet se zbraněmi a donáší na záškoláky

Radikální organizace Islámský stát (IS) vybojovala v roce 2012 velké části území východosyrské provincie Dajr az-Zaur a postupně tam přebudovala školský systém. Podle materiálu,… více

Mobilní web