Havrlant s pomocí Křetínského a Tkáče kupuje Mall.cz a Heureku

E15 exkluzivně Internetový byznysmen Jakub Havrlant je se skupinou Rockaway a krytím od miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče těsně před uzavřením své největší akvizice v podobě ikonického eshopu Mall.cz a návdavkem ještě největšího cenového srovnávače Heureka.cz. Obě firmy vlastní jihoafrický koncern Naspers. Transakce se bude počítat v miliardových řádech. Informaci o obchodu potvrdilo serveru E15.cz několik zdrojů. Žádná ze společností zatím transakci oficiálně nepotvrdila.

 Jakub Havrlant
22.10.2015 22:37   |  

Nové přírůstky nebudou přímo součástí E-commerce Holdingu, která spadá pod Rockaway, ale zcela nové struktury.

Spolu s Mall.cz kupuje skupina se zdroji od miliardářů celý jeho mateřský Netretail Holding, včetně operací na Slovensku, v Maďarsku a dalších zemích. Z Rockaway se tak díky akvizici a E-Commerce Holdingu se stane uskupení s tržbami kolem 12 miliard korun. Podaří se mu tím v obratu překonat dosud největší tuzemský eshop Alza.cz.

Samotný E-Commerce Holding po loňském vstupu Křetínského a Tkáče zahájil mohutné tažení českým internetovým byznysem. Naposledy vstoupil do eshopu CZC.cz a sítě výdejních míst Uloženka. Akvizicí Mallu a Heureky si Rockaway s E-Commerce Holdingem získá nadvládu nad celou branží internetového nakupování i nad jeho infrastrukturou.

O chystaném prodeji informoval deník E15 již v červnu. Přestože Netretail Holding s Mall.cz v čele již v tržbách převýšil osm miliard korun, byla bolavým místem jednoho z největších českých e-shopů ziskovost.


Čtěte také:

Ikonický e-shop Mall.cz je na prodej

CZC zvýšil tržby o třetinu. Nejvíc rostou prodeje nositelné elektroniky

Internetový obchod zlákal i tradiční byznysmeny

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web