Google si za více než miliardu dolarů pronajal část základny NASA

Firma Google podepsala smlouvu o dlouhodobém pronájmu části historické letecké základny americké Národní agentury pro letectví a vesmír (NASA) v Kalifornii. Plánuje modernizaci tří obrovských hangárů kvůli projektům v oblasti robotiky a výzkumu vesmíru. Google za pronájem rozsáhlého pozemku s letištěm či golfovým hřištěm zaplatí více než miliardu dolarů. Smlouva je na 60 let.

 Historický hangár na letecké základně Moffet Field v Kalifornii.
11.11.2014 9:17   |  

Místo leží pár kilometrů od hlavního ředitelství Googlu v Mountain View v kalifornském Silicon Valley a je součástí letecké základny Moffett Field. Do renovace hangárů a dalších zlepšení Google hodlá investovat přes 200 milionů dolarů, uvedla NASA. Hangáry bude podle ní využívat firma Planetary Ventures, což je dceřiná společnost Googlu, a to k „výzkumu, vývoji, montáži a testování“ v oblastech vesmírného výzkumu, letectví, vesmírných vozítek (roverů), robotiky a dalších technologií.

Dráhu využívali pro soukromá letadla
Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brine se zajímají o letectví a vesmír a dráhy Moffett Field již dříve používali pro svá soukromá letadla. Společnost nedávno převzala několik menších firem, které pracují na satelitních technologiích a v oblasti robotiky.

NASA plánuje na bývalé základně amerického námořnictva nadále provozovat své výzkumné centrum. Google bude mít na starosti operace na letištních drahách a v hangárech. Místní činitelé přitom oceňují, že Google slíbil opravit i historickou budovu z 30. let minulého století, nazývanou Hangar One (Hangár Jedna), která patří mezi místní pamětihodnosti.

Vývoj akcií Googlu


Čtěte také:

Google je stále při chuti, koupil tvůrce aplikace pro analýzu fotografií JetPac

Tři členové posádky ISS se vrátili na Zemi

Branson: V dobývání vesmíru budeme pokračovat, nehodě navzdory

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web