Google si za více než miliardu dolarů pronajal část základny NASA

Firma Google podepsala smlouvu o dlouhodobém pronájmu části historické letecké základny americké Národní agentury pro letectví a vesmír (NASA) v Kalifornii. Plánuje modernizaci tří obrovských hangárů kvůli projektům v oblasti robotiky a výzkumu vesmíru. Google za pronájem rozsáhlého pozemku s letištěm či golfovým hřištěm zaplatí více než miliardu dolarů. Smlouva je na 60 let.

 Historický hangár na letecké základně Moffet Field v Kalifornii.
11.11.2014 9:17   |  

Místo leží pár kilometrů od hlavního ředitelství Googlu v Mountain View v kalifornském Silicon Valley a je součástí letecké základny Moffett Field. Do renovace hangárů a dalších zlepšení Google hodlá investovat přes 200 milionů dolarů, uvedla NASA. Hangáry bude podle ní využívat firma Planetary Ventures, což je dceřiná společnost Googlu, a to k „výzkumu, vývoji, montáži a testování“ v oblastech vesmírného výzkumu, letectví, vesmírných vozítek (roverů), robotiky a dalších technologií.

Dráhu využívali pro soukromá letadla
Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brine se zajímají o letectví a vesmír a dráhy Moffett Field již dříve používali pro svá soukromá letadla. Společnost nedávno převzala několik menších firem, které pracují na satelitních technologiích a v oblasti robotiky.

NASA plánuje na bývalé základně amerického námořnictva nadále provozovat své výzkumné centrum. Google bude mít na starosti operace na letištních drahách a v hangárech. Místní činitelé přitom oceňují, že Google slíbil opravit i historickou budovu z 30. let minulého století, nazývanou Hangar One (Hangár Jedna), která patří mezi místní pamětihodnosti.

Vývoj akcií Googlu


Čtěte také:

Google je stále při chuti, koupil tvůrce aplikace pro analýzu fotografií JetPac

Tři členové posádky ISS se vrátili na Zemi

Branson: V dobývání vesmíru budeme pokračovat, nehodě navzdory

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš chce příští rok schodek pod 50 miliard. Může být ale vyšší, připouští

Babiš chce příští rok schodek pod 50 miliard. Může být ale vyšší, připouští aktualizováno

Ministerstvo financí navrhuje v materiálu, který v pondělí projedná vláda, na příští rok schodek rozpočtu 48,5 miliardy korun. Pro rok 2018 navrhuje schodek 38,5 miliardy a pro… více

Komerční prezentace
Mobilní web