Google plánuje zahraniční akvizice až za 30 miliard dolarů

Americká internetová společnost Google plánuje další akvizice v zahraničí a dává dohromady peníze, které by jí pomohly tuto expanzi financovat. Potřebovat by mohla až 30 miliard dolarů. Vyplývá to z úterního oznámení firmy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

 google
21.5.2014 14:22   |  

Američtí regulátoři po společnosti požadovali, aby se podrobněji vyjádřila ke svým záměrům s finančními prostředky, které přechovává v zahraničí. Google tudíž informoval, že 20 až 30 miliard dolarů je určeno na akvizice zahraničních firem a na koupi některých práv, která souvisejí s technologiemi a jsou držena v zahraničí.

Internetový gigant ale nezveřejnil žádný časový rozvrh, ve kterém by se tyto obchody mohly uskutečnit, ani nezmínila žádné kandidáty na převzetí.

Google za převzetí jiných společností, především ve Spojených státech, za posledních deset let utratil zhruba 27 miliard dolarů. Jeho zatím vůbec největší akvizicí bylo před dvěma lety převzetí výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility za 12,4 miliardy USD. Google ho nyní prodává čínskému výrobci počítačů Lenovo Group za 2,9 miliardy dolarů. Transakce čeká na souhlas regulátorů.

Firma má podle nejnovějších čísel finanční rezervy zhruba ve výši 60 miliard dolarů. Z toho přibližně 35 miliard dolarů se nachází mimo Spojené státy.


Čtěte také:

Nejcennější značkou světa je Google, svoji hodnotu zvýšila meziročně o 40 procent

Konec jedné bitvy. Apple a Google urovnaly spory o patenty u smartphonů

Čtvrtletní zisk Googlu stoupl o tři procenta, analytiky to zklamalo

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Rusnok: Česko patří do eurozóny, na vstup ale ještě nedozrálo

Rusnok: Česko patří do eurozóny, na vstup ale ještě nedozrálo aktualizováno

Česká národní banka (ČNB) bude pod vedením Jiřího Rusnoka méně euroskeptická, ale zachová si kritický pohled na fungování měnové unie a eurozóny. Rusnok, kterého ve středu… více

Komerční prezentace
Mobilní web