Google musí v Rusku kvůli předinstalovaným aplikacím zaplatit 164 milionů | E15.cz
Přejít do staré verze E15

Google musí v Rusku kvůli předinstalovaným aplikacím zaplatit 164 milionů

Google musí v Rusku kvůli předinstalovaným aplikacím zaplatit 164 milionů
11. srpna 2016 • 16:37
Ruský antimonopolní úřad (FAS) vyměřil americké internetové společnosti Google pokutu 438 milionů rublů (164 milionů korun) za porušování antimonopolních pravidel na trhu s mobilními telefony a počítačovými tablety. Oznámil to dnes úřad. FAS již loni dospěl k závěru, že společnost Google zneužila dominantního postavení svého operačního systému Android.

Firma podle úřadu porušila zákony, protože po výrobcích mobilních zařízení využívajících Android požadovala předinstalování některých aplikací.

FAS se tímto případem zabýval na základě stížnosti ruské společnosti Jandex, která je na ruském trhu jedničkou mezi internetovými vyhledávači.

Oracle: Google na Androidu vydělal v průběhu let celkem 42 miliard dolarů

Google uvedl, že od úřadu obdržel o pokutě zprávu. Dodal, že rozhodnutí úřadu prozkoumá, a poté rozhodne o svém dalším postupu.

Google má nyní podobné problémy rovněž s antimonopolními regulátory v Evropské unii. Evropská komise firmu v dubnu v souvislosti se systémem Android obvinila ze zneužívání dominantního postavení na trhu. Google podle komise po výrobcích mobilů a tabletů požadoval mimo jiné předinstalování svého vyhledávače a webového prohlížeče.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou
  • Snižte si náklady na byznys v cizině. Žádejte o vrácení DPH
Přejít do staré verze E15