Facebook kupuje firmu LiveRail působící v oblasti videoreklamy

Americká internetová společnost Facebook kupuje firmu LiveRail působící v oblasti videoreklamy. Podle agentury Reuters jde o další krok podniku ve snaze podpořit příjmy z této části reklamního trhu. Údaje o finančních podmínkách akvizice Facebook nezveřejnil. Společnost LiveRail vznikla v roce 2007 a má kanceláře v několika zemích.

 Aplikace WhatsApp (ilustrační foto)
3.7.2014 10:00   |  

Facebook již koncem loňského roku oznámil, že se rozhodl začít testovat umísťování reklamních videospotů na stránky svých uživatelů. Firma se však v tomto směru snaží postupovat velmi opatrně, aby nerozhořčila uživatele, které by videoreklama mohla obtěžovat, píše Reuters.

Facebook je největší komunitní sítí na internetu. Po celém světě ji používá více než miliarda lidí. O posilování příjmů z videoreklamy usilují také další internetové společnosti, například Google.

„Z hlediska příjmů je videoreklama velmi důležitá,“ upozornil již dříve analytik Colin Sebastian ze společnosti Robert Baird & Co. „Je mnohem dražší než tradiční obrazová či textová reklama. A otevírá Facebooku dveře k širší skupině inzerentů,“ dodal.


Čtěte také:

Facebook koupí finskou Pryte pro přístup do nerozvinutých oblastí

Barron's: Twitter je i přes propad na polovinu stále nadhodnocený


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Počet odhalených pojistných podvodů se od roku 2010 ztrojnásobil, loni přesahoval 15 a půl tisíce. Vyplývá to z informací poskytnutých projektem Česko v datech. Nedá se ovšem… více

Komerční prezentace
Mobilní web